Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T11:54:27+01:00
Na obrazie ukazuje rozbitków, którzy jak widać pomagają sobie wzajemnie co jest dziwne w sytuacji zagrożenia życia gdzie silnie działa adrenalina, więc powinny ich łączyć więzi rodzinne lub silne więzi przyjaźni. Burza i skały są pokazane jako zgiełk w który ma za zadanie zwiększyć zainteresowanie widza. Przyrównując obraz do współczesnych czasów można powiedzieć że są ludzie którzy w czasach chaosu potrafią się zdobyć na dobry gest w stronę drugiego człowieka, ciemne barwy dookoła pokazują zło a w środku jasne barwy pokazujące dobro które jest otoczone dzięki ale nie poddaje się a nawet pomaga innym w wytrwaniu tych ciężkich czasów.

Dokładny Opis obrazu:
Na obrazie widać chmury burzowe które ustępują odkrywając przy tym słońce, znak nadziei. Skały oznaczają pułapkę a zarazem jedyną drogę wyjścia. Statek jest zniszczony, można już o nim powiedzieć że jest wrakiem statku. Fale rozbijające się o skały pokazując jak niebezpieczna jest droga do stałego lądu. No i ludzie którzy pomagają sobie nawzajem co jak już napisałem jest dziwne bo przy takich sytuacjach człowiek myśli o uratowaniu własnego życia. No i jeden człowiek skulony przestraszony, oznacza Strach.

Można też porównać też ten obraz do człowieka, który chce żeby wszyscy go widzieli za twardziela, który nikomu nie odpuści, i nikt go nie pokona, a w środku może być rozbity, przerażony mający nadzieję że będzie mógł kiedyś pokazać swoje prawdziwe oblicze....

Tyle mogę napisać na temat obrazu
8 3 8
2009-12-20T12:06:44+01:00
Na pierwszym planie znajdują się postacie, które właśnie uratowały swoje życie uciekając z statku na brzeg. Jedna z osób jest skulona wygląda na załamaną sytuacją która zaistniała, zdaje sobie sprawą z tego, że mają oni wątłe szanse na przeżycie, ponieważ na skałach tych nic nie rośnie. Para stojąca obok pomaga sobie w wśliźnięciu się na brzeg.
Kiedy po raz pierwszy spojrzałam na obraz od razu rzucił mi się w oczy kasztanowy statek który zatapia się w otchłani morza. Na statku tym jest człowiek który kurczowo trzyma się żagli, po to by nie wpaść do wody. Wzburzone, ciemnogranatowe morze rozrywa bezbronny statek na strzępy. Nie pozostawiając jego pasażerom szans na przeżycie.
Nad statkiem w tle znajdują się ciemne chmury, które wskazują na to, że zbliża się sztorm. W głębi chmury te mają kolor marchewkowy oraz złoty kolor słońca, które już wkrótce prawdopodobnie zakończy to piekło.


mam nadzieje, że pomogłam ;]
3 5 3