Odpowiedzi

2009-12-20T12:27:52+01:00
Głównym bohaterem lektury szkolnej Karola Dickensa pt:"Opowieść wigilijna",był Ebenezer Scrooge.Najpierw poznaliśmy go jako samotnego, starszego mężczyznę, który posiadał firmę "Scrooge & Marley". Ten człowiek był mieszkańcem Londynu.
Scrooge był chudym starcem.Ubierał się skromnie lecz był bogatym człowiekiem. Posiadał wyraziste rysy twarzy, długi nos i ostre spojrzenie, a jego policzki pokryte były gruzdami. Miał on wąskie wargi i zaczerwienione oczy.
Scrooge był obojętny na czyjś los. Nie interesował go nawet swój jedyny krewny. Był opryskliwy dla swojego kancelisty jak i do siostrzeńca Freda. Jego charakter uległ fascynującej przemianie, przy której zmienił swoje nastawienie do życia. Stał się on dobrym człowiekiem, który pomagał innym, był uczciwy, troskliwy i wkońcu na jego twarzy zaistniał uśmiech.
Scrooge był dobrym człowiekiem lecz nie potrafił tego okazać. Moim zdaniem ten człowiek jest przykładem wielu z nas. Ta postać wywarła na mnie ogromne wrażenie, gdyż zrozumiał on wartość czasu człowieka w życiu. Pojął, że człowiek nie żyje sam dla siebie. Otworzył się na świat i potrzeby drugiego człowieka. Ta postać spodobała mi się najbardziej.
2009-12-20T12:30:43+01:00
Staruszek z długim nosem. Zył w Londynie, jest głownym bohaterem Opowieści Wigilijnej. Najczesciej nosil koszule. NIe cierpiał Świąt Bożego Narodzenia. Odmienil swoje zycie po odwiedzinach trzech duchow. Napisz co sadzisz o jego postwie, czy jest dla Ciebie wzorem dla nasladownia, czy dobrze sie zachował. Moze obok Ciebie tez zycje taki Scrooge, opowiedz o nim, a na pewno wplynie to na Twoja ocene. Oczywiście dodaj jeszcze cos z ksiażki, ja tylko tak bardzo skrotowo go opisalam.