Napisz charakterystykę Strue'a (opowiadanie pt. "Modig, czyli dzielny")
* Opisz go jako syna i ucznia
-jego zdolności i cechy usposobienia
-cechy charakteru
-zainteresowania
-stosunek do rodziców
* We wstępie przedstaw postać czytelnikowi
* W zakończeniu wyraź swój stosunek do opisanej postaci

Proszę o rozwiązanie, z góry dziękuję ;* :)

2

Odpowiedzi

2009-12-20T13:32:14+01:00
Modig był bardzo pilnym i mądrym uczniem.Wynalazł wiele pożytecznych rzeczy.Był bardzo pracowity i dzielny.Robił wszystko by pomóc rodzicom.
23 2 23
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T14:49:31+01:00
Sture mieszka z rodzicami na farmie. Poszedł do szkoły w wieku ośmiu lat. Po dwóch latach był w gimnazjum.

Sture był chłopcem niewysokim, ale dobrze zbudowanym. Miał jasną czuprynę, szczere oczy, twarz, która opromieniał uśmiech. . Codziennie wstawał pierwszy, podpalał pod kuchnią ,żeby było ciepło, doił krowy, karmił je, oporządzał resztę zwierząt. Do szkoły miał osiem kilometrów ,które codziennie musiał pokonywać piechotą .Kiedy poszedł do gimnazjum w Manawie musiał iść dwadzieścia kilometrów . Chciał kupić rower żeby dojeżdżać nim do szkoły.

Sture był pracowity. Pomagał codziennie swoim rodzicom w gospodarstwie rolnym, oporządzał wszystkie zwierzęta . Chłopiec ten posiadał zdolności do mechaniki. Skonstruował pompę napędzaną wiatrem, która dostarczała wodę do domu. Zbudował prądnice, dzięki, której farma rodziców była oświetlana.

Sture był miły i sympatyczny. Starał się pomagać słabszym uczniom w nauce. Zdarzyło się nawet, że starsi prosili go o pomoc .

Sture był mądry i zdolny. Spoza dzieci wyróżniał się tym że umiał pięknie czytać, dobrze liczyć i rysować. Czytał dużo książek i podręczników dzięki temu mógł zbudować swoje wynalazki.

Moim zdaniem postawa Sture Modiga jest godna podziwu. Myślę ze w przyszłości zajdzie daleko i zostanie jakimś wielkim uczonym. Jego poziom inteligencji był bardzo wysoki, chociaż wychowywał się na farmie wśród zwierząt i pięknej przyrody.
33 4 33