W Internecie znalazłeś reklamę nowego modelu telefonu komórkowego, który Cię zainteresował. W emailu do producenta:
-wyjaśnij, dlaczego piszesz
-zapytaj o dwie cechy techniczne urządzenia( np, rozmiar, możliwość podłączenia aparatu lub inne)
-dowiedz się czy telefon będzie działał w Polsce
-zapytaj gdzie go można kupić
To ma być dłuższa wypowiedź na 120-150 słów

2

Odpowiedzi

2009-12-21T23:39:52+01:00
Dear producer!
I want to buy a mobile phone from your company. I want to buy Nokia 5310 X-press Music. I've got few question for You and I hope that You help me and answer how fast You can. I love listen to music, so it's there a port for cards micro SD? And if there is, for how much GB I can put there? Please tell me also is that phone has got a camera and for this USB? I want to buy this phone not in my country so I want to know, is it will work in Poland? And where I can buy it? How much I have to pay for it? I hope that You will fast answer for my letter. Thank You for all.

Best regards,
(twoje imię i nazwisko)...już dawałam taką odp. od razu mówię ;)
http://zadane.pl/zadanie/268237
jeżeli chcesz inną niż tą na tamtej stronie to pisz ;)
a napiszę co innego ;)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T23:58:38+01:00
Dear Sir or Madam,

I am writing to you in connection with an advertisement which I have found in the Internet. I am interested in the newest type of your mobile phone. I am planning to buy such a mobile phone and this is why I want to get a few details about the cellular.

I have read the advert about the product but I am not sure as to some technical specifications. It is not clear for me if there are stereo headphones enclosed to the phone. And can I connect a digital camera with the phone?

I am still not sure about two things. I would like to know if your phone is going to work in my country. And where can I buy Nokia N79? Do you have any company shops near the city I live in?

I look forward to your answer.

Yours faithfully,
XYZ
---------------------------------------------------------------------------------------------
W sumie 149 słów. :)
.............................................................................................
Szanowny Panie / Szanowna Pani,

Piszę do Pana / Pani w związku z ogłoszeniem, które znalazłam w Internecie. Jestem zainteresowana najnowszym modelem waszego telefonu komórkowego. Zamierzam kupić taki telefon komórkowy i oto dlaczego chcę otrzymać kilka szczegółów o tym telefonie.

Przeczytałam ogłoszenie o tym produkcie, ale nie jestem pewna co do kilku technicznych warunków. Nie jest jasne dla mnie, czy słuchawki stereo są dołączone do telefonu. I czy mogę podłączyć aparat cyfrowy do telefonu.

Nadal nie jestem pewna co do dwóch rzeczy. Chciałabym wiedzieć, czy Wasz telefon będzie działał w moim kraju. Gdzie mogę kupić Nokię N79? Czy macie jakieś sklepy firmowe w pobliżu miasta, gdzie mieszkam?

Oczekuję na Pańską / Pani odpowiedź.

Z poważaniem,
XYZ