Poszukuję streszczenia książki religijnej innej niż "Kwiatki św. Franciszka". Jest ono mi potrzebne do bierzmowania :) Dałbym więcej punktów za to zadanie ale nie posiadam więcej.
Proszę aby streszczenie, jeżeli ktoś posiada, wysłał mi dzisiaj :)
Z góry dziękuję :)

Widzę że nikt się nie zgłasza bo nie ma gotowców na internecie ;/ Trudno

1

Odpowiedzi

2016-07-25T19:38:46+02:00
Wielki Rybak- Lloyd Cassell Douglas 

Król Arabii Aretas i żydowski władca Herod zawierają przymierze, które zostaje przypieczętowane ślubem syna Heroda, Antypasa z arabską królewną Arnon. Związek ten jest niezbyt szczęśliwy, mąż niezbyt interesuje się losem żony i nowonarodzonej córki. Arabka, przyzwyczajana do życia wśród stepów źle czuje się w obcym, wielkim mieście, zaniedbywana przez męża, który woli towarzystwo swej bratowej, rozpustnej Herodiady. Wraca więc do Arabii, gdzie wszyscy pałają żądzą zemsty na Herodzie.
               Tymczasem ten umiera i tetrarchą Galilei zostaje Antypas. Kiedy umiera również Aretas, Arabowie postanawiają odłożyć swą zemstę. Tylko dorastająca córka Arnon, Fara, kiedy poznaje prawdę o swym pochodzeniu, postanawia zemścić się na swym ojcu za wyrządzoną matce krzywdę. Po śmierci matki, Fara nie mówiąc o tym nawet swemu ukochanemu Woldiemu, w męskim przebraniu udaje się do Galilei, by zabić Antypasa.
                W Palestynie Fara poznaje proroka Jana Chrzciciela, a następnie samego Jezusa i pod wpływem tych spotkań jej żądza zemsty zaczyna słabnąć. Dziewczyna znajduje schronienie w domu Szymona, zwanego Wielkim Rybakiem, który część połowu dostarcza do pałacu tetrarchy.
               Sceptyczny początkowo Szymon przyjmuje nauki Jezusa, a ten nadaje mu imię Piotr, które po greku znaczy „Skała”. Ku zmartwieniu swych uczniów, obawiających się o jego życie, Jezus postanawia udać się do Jerozolimy na święto Paschy. Wjeżdża do miasta na osiołku, wypełniając proroctwo dotyczące Mesjasza. Wieczorem zwołuje swych uczniów na ostatnią wieczerzę, zapowiadając swą rychłą śmierć. Wkrótce osądzony zostaje doprowadzony na miejsce na miejsca stracenia, tam zaś ukrzyżowany. Po trzech lat rozchodzi się wieść, ze Chrystus zmartwychwstał.
               Woldi, który odnalazł swoją ukochaną, wraz z Farą docierają do Arabii, a uczniowie Jezusa, których szeregi nieustannie się powiększają, tworzą wspólnotę. Pewnej nocy Piotr ma sen, w którym otrzymuje przekaz, ze będzie nauczał i głosił dobrą nowinę w wielu obcych krajach. Przybywa do Arabii, a następnie z Woldim i Farą udaje się do Gazy. Jadąca za nimi delegacja donosi, że Woldi został wybrany królem.
               Piotr wyrusza do Rzymu, a Fara zatrzymuje się w Atenach. W stolicy imperium Piotr wraz z innymi chrześcijanami ukrywa się w katakumbach. Wkrótce zostaje ujęty i skazany na śmierć. Udając się na egzekucję, wspomina swój sen, w którym ujrzał Jezusa stojącego na wzgórzu i ze smutkiem mówiącego: „Nie chcecie przyjść do Mnie, aby dane wam było życie!”