Napisz opowiadanie zaczynajace sie od slow : "byl sobie maly ksiaze, ktory mieszkal na planecie niewiele wiekszej od niego i ktory bardzo chcial poznac prawdziwego przyjaciela..." Trzeba powołać sie na "małego księcia". Coś dodać, ująć , dodac barwy ... lub tez wymyślec cos new .. Chcialabym napisac to ciekawie dlatego wasze pomysly bardzo mi sie przydadza :)

1

Odpowiedzi

2009-12-20T14:45:30+01:00
Był sobie mały książe, który mieszkał na planecie niewiele większej od samego siebie i który chciał sobie znaleźć przyjaciela.
Zacznę od tego, iż miał kłopoty ze znalezieniem sobie przyjaciela, ponieważ jego planeta nie mieściła nikogo oprócz jego samego.
Pewnego dnia postanowił poodwiedzać inne planety, znajdujące się nie daleko jego miejsca zamieszkania.
Najpierw poleciał na Strrychu-Ździchu. Była oczywiście większa od jego planety, lecz zamieszkiwały ją jakieś małe niebieskie stworki. Mówiły nie zrozumianym przez małego księcia językiem. Akapit/Postanowił, że poleci na następną planetę, która sąsiadowała z Strrychu-Ździchu. Była to mianowicie planeta, która swoim wyglądem bardzo przypominała planetę małego księcia. Była tak samo mała i miała taki sam kolor, czyli żółty. Tak samo zamieszkiwał ją tylko jeden stworek.
Z początku, kiedy ujrzał małego księcia, wystraszył się, bo nikt, jak się później okazało, przenigdy go nie odwiedzał. Lecz książe wytłumaczył mu, że nie zamierza mu robić krzywdy, ale wręcz przeciwnie, chce się zaprzyjaźnić.
Potworek ten miał na imię Izukrak. Miał żółty kolor skóry, tak jego oraz małego księcia planeta.
Oczywiście mały książe zaprzyjaźnił się z Izukrakiem.
Codziennie siebie odwiedzali i latali razem na zakupy kosmiczne.
Tak szczęśliwie skończyła się historia o małym księciu, który znalazł sobie przyjaciela, z którym mógł przebywać wiecznie.