Przetłumacz na j.angielski.
Moim najlepszym dniem w tygodniu jest sobota dzień wolny od szkoły.
Gdy wstaję jem śniadanie po czym ubieram się myję zęby i idę do miasta na zakupy po zakupach pomagam sprzątać rodzicą w domu. Po obiedzie odrabiam lekcje i uczę się do szkoły .Gdy skończe naukę mam czas wolny dla siebie umawiam się z przyjaciółmi na spacer.Gdy wracam do domu siedzę przed komputerem po czym jem kolacje i idę się myć gdy się umyję oglądam programy telewizyjne a jak będe już zmęczona ide spać tak mi mija weekendowa sobota .

2

Odpowiedzi

2009-12-20T14:39:36+01:00
My the best day is saturday, day when i don't have to go to school. When I get up, i eat breakfest, get clothes, wash my tooths and go to city on shoping, until finished shoping I help my parents in cleaning home. Nextly I have dinner, when I eat I study. When i finish study I am free, I can go with friends for a walk or to do somethink interesting. When I come back I play in computer games, later I eat evening meal and i take a bath, when i finish i go watch TV. When I feel tired i go sleep. It is my plan of this beautiful day.
1 3 1
2009-12-20T16:16:08+01:00
My best day of the week is Saturday because it is a day off from school. When I wake up in the morning I eat breakfast, then dress I wash my teeth and go to town for shopping. helping clean up after shopping at home parents. After dinner we do writing lessons and learn the next day to school. When I finish school, I have free time for myself dating with friends for a walk. When I get home I sit at the computer and then eat dinner and go to wash when you wash you watch television programs and how tired I will go to sleep. so my weekend passes Saturday.