Napisz PRZEMÓWIENIE na temat:
a) Rodzice powinni spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi.
b) Nauczyciel też człowiek.
c) Uczeń też człowiek.
d) Zwierzęta to nasi bracia.
e) Kontakt z przyrodą daje ukojenie.
f) Nie można zawsze zwyciężać

2

Odpowiedzi

2009-12-28T22:29:48+01:00
A) Drodzy Rodzice !
Zebraliśmy się tu w celu wspólnego rozpatrzenia możliwości spędzania przez nas z dziećmi więcej czasu . Po pierwsze , będzie to miało pozytywny wpływ na relacje z dziećmi . Po drugie zapobiegniemy nieprawidłowemu rozwojowi naszych pociech . Nie będą one zdeprawowane i będą nas słuchać . Wspólne spędzanie z dziećmi większej ilości czasu nie wymaga większego wysiłku !!! Wystarczy, że będziemy z nimi więcej rozmawiać i spędzać czas na ciekawych rozrywkach . Rodzice, spędzając czas z dziećmi zdobywacie ich zaufanie , co jest równoznaczne z tym , że macie na nie większy wpływ oraz zapełniacie ich czas pięknymi chwilami .

Dziękuje za uwagę
2 5 2
2009-12-28T23:06:57+01:00
D) Drodzy zgromadzeni!
Jestem tu, aby przekonać was do swoich racji. Tematem mojej pracy są zwierzęta, bezbronne istoty których życie zależy od nas, ludzi. Pragnęłabym zwrócić uwagę na to, że w naszym mieście znajduje się schronisko dla psów i kotów, są także instytucje na które możemy przekazać drobną kwotę, a która tak wiele znaczy dla naszych małych przyjaciół. Zwierzęta to nasi bracia! To nie człowiek jest najważniejszy, liczy się wszystko co żyje. Taki świat stworzył Bóg i tak powinno być. Człowiek wiele już zniszczył, ale wszystko można naprawić.
Zgromadzeni, gdy w pobliżu was kręci się bezpański pies- weźcie go do domu i nakarmcie. Zobaczycie jak wdzięcznie na was spojrzy. Ale zwierzęta to nie tylko psy. Zawsze można pomóc naszym leśnym przyjaciołom, szczególnie w zimie nasza pomoc będzie dla nich szczególnie przydatna.
Mam nadzieję, że przekonałam was do pomocy zwierzętom. Pamiętajcie: zwierzęta to nasi bracia!
1 5 1