Odpowiedzi

2009-12-20T16:26:13+01:00
Dnia 14.12.2009r. (poniedziałek)
Sędzia TK Wyrzykowski nie jest "kłamcą lustracyjnym"

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Mirosław Wyrzykowski złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne - uznał Sąd Okręgowy w Warszawie. Według sądu, nie miał on obowiązku wykazywać w oświadczeniu, że wykładał w latach 70. w Wyższej Szkole Oficerskiej MSW w Legionowie. IPN zapowiada apelację od wyroku.
Afera LFO: W. Kaczmarek będzie ponownie sądzony

B. minister gospodarki w rządzie SLD Wiesław Kaczmarek będzie ponownie sądzony w ubocznym wątku afery Laboratorium Frakcjonowania Osocza. W poniedziałek Sąd Apelacyjny w Warszawie uwzględnił apelację prokuratury i uchylił uniewinniający
Dnia 15.12.2009r. (wtorek)
Komisja: Jest decyzja ws. Kempy i Wassermanna
Hazardowa komisja śledcza zdecydowała we wtorek o wezwaniu na świadków posłów PiS: Beaty Kempy oraz Zbigniewa Wassermanna, wyłączonych z jej składu na początku grudnia. Nie wiadomo jednak, kiedy mieliby oni zostać przesłuchani, bo zasiadający w komisji posłowie PO chcą najpierw otrzymać dostęp do informacji ściśle tajnych.


Dnia18.12.2009r.(piątek)
Ta kradzież napawa głębokim smutkiem
To rzecz bulwersująca, która nie powinna mieć miejsca. Ta kradzież z jednej strony zaskakuje, a z drugiej napawa głębokim smutkiem - skomentował prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich Grzegorz Rosengarten informację o kradzieży napisu "Arbeit mach frei" z muzeum Auschwitz.
To jest rzecz, która od dziesiątek lat była symbolem dla Polaków więzionych w tym obozie, a później także dla innych narodowości. To symbol uciemiężenia; bardzo ważny, o ile nie najważniejszy symbol tego miejsca. (...) Dla byłych więźniów ta sytuacja jest niepojęta. (...) Nie jest to dzieło przypadkowych ludzi - powiedział Rosengarten
Zarzut obcowania płciowego z 13-miesięcznym dzieckiem
Zarzut obcowania płciowego z 13-miesięcznym dzieckiem przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie (Warmińsko-mazurskie) mężczyźnie - poinformował PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski.Prokurator poinformował, że do obcowania z dzieckiem miało dojść w nocy z 14 na 15 grudnia.