Bardzo proszę o pomoc w pracy na temat:

Napisz charakterystyke cottarda i porownaj jego poglady z dr rieux a takze ocen postac Cottarda wystepujaca w ksiazce pt. Dzuma.

Daje duzo pkt bo sama tego zadania nie potrafie zrobic bardzo porsze Was o pomoc.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T12:37:24+01:00
Charakterystyka Cottarda:

Był to człowiek panicznie bojący się aresztowania, jednak popełnił przestępstwo i chcąc uniknąć aresztowania chciał popełnić samobójstwo, lecz od tego uratowali go Grand i Rieux. Potem żył na uboczu ze strachu przed schwytaniem przez policję. Jednak gdy wybuchła epidemia dżumu policja przestała szukać go i zajeła się zwalczaniem dżuma a Cottard znaczą żyć pełnią życia, prowadzić bardziej intensywne życie towarzyskie, ma dobry humor, ubiera się elegancko, odwiedza restauracje.

Porównanie poglądów Cottarda z Rieux:

Cottard i Rieux różnili się bardzo Cottard był człowiekiem który robi coś bez zastanowienia, a Rieux był człowiekiem rozsądnym. Poglądy mieli odmienne na temat dżumy, dla Cottarda który myślał tylko o sobie i był roztargniony cieszył się że może żyć pełnią życia, i nie musi się ukrywać nie biorąc pod uwagę że sam może paść ofiarom dżumy, a Rieux jako człowiek rozsądny i jako lekarz bardzo bał się dżumy, widział jak umierają ludzie, i wiedział że niemożne im pomóc...

Ocena Cottarda:

Moim zdaniem powinien się przyznać do tego co zrobił, a nie chować głowę w piasek, dlatego że nie przyznał się do tego, jest w moich oczach postacią negatywną.

Jeśli coś nie tak pisz na PW ;)
2 5 2