Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T17:34:44+01:00
1. zwiedzanie

Jest tyle rzeczy do zobaczenia w Norwich! Musisz odwiedzic zamkowe muzeum, gdzie jest cudowna wystawa zwierząt. Kiedy już tam będziesz, pójdż na podziemną wycieczkę po starym więzieniu - Robi się naprawdę strasznie, kiedy już wyłączą światła. Nie przegap naszej wspaniałej katedry, jednego z 30 średniowiecznych kościołów w mieście. I cofnij się w czasie przez Stranger's Hall (Hala obcego). Ten stary dom ma pokoje udekorowane na różne okresy w historii, żeby pokazać, jak ludzie żyli w przeszłości

2. History

Oto kilka ważnych wydarzeń z historii miasta.

1066-1075 Normanowie wybudowali zamek, aby chronić okolicę, po czym postawili katedrę. Norwich stało się 'drugim miastem' Anglii.
1349. Plaga dżumy zmniejszyła populację o połowę.
1381. Armia chłopów zaatakowała miasto i zażądała większych zarobków
1843. Norwich nawiedził duży sztorm. Przykrył ulice 12-centymetrową warstwą gradu!
1939-1945 304 ludzi z Norwich poległo w drugiej wojnie światowej, a bomby uszkodziły ponad 30.000 z 35.000 domów.

3. Sławni ludzie

Przed katedrą stoją pomniki 2 ludzi - Horatio Nelsona i Edith Cavell. Nelson był brytyjskim kapitanem floty. Pokonał Francuzów i hiszpanów pod Trafalgar w 1805 i zginął w bitwie. Jego bardzo znana statua znajduje się też na trafalgar square w londynie. Cavell była pielęgniarką w brukseli, kiedy niemcy zaatakowali belgię w 1914. Opiekowała się żołnierzami z obydwu stron konfliktu i pomogła brytyjskim żołnierzom uciec. Została złapana przez niemców i zastrzelona 12 października 1915

4. Rozrywka

Jeśli zmęczyło cię już zwiedzanie, możesz popłynąć w rejs po rzece, pojeździć na lodowisku albo zabawić się w krytym aquaparku. Może spodoba ci się chodzenie po sklepach na starych, sredniowiecznych ulicach albo dużym markecie na swiezym powietrzu - to jeden z najwiekszych w brytanii. I nie zapomnij, piękne norfolk broads nie są tak daleko - idż popływać, albo pójdż na spacer lub piknik.

5. Lokalizacja

Norwich znajduje się na północy Anglii i bardzo łatwo tam dotrzeć. Jeżdzą tam autobusy i popciagi z londynu i innych duzych miast, jest tam tez miedzynarodowe lotnisko.

6.

Na terenie norwich znajduje się wiele hoteli, ale dobrym pomysłem jest zarezerwować miejsce wczesniej.