Odpowiedzi

  • inK
  • Początkujący
2009-12-20T15:50:08+01:00
1.adwent
2.1. Według zamysłów i planów Bożych. Jest to ulubiona myśl teologii i filozofii średniowiecza. Pierwszy człowiek - Adam - był pełnym i pięknym człowiekiem, stworzonym na obraz i podobieństwo Boże. Jednak grzech zeszpecił jego ludzkie oblicze. W nowym Adamie - Chrystusie, który jest obrazem Boga niewidzialnego (por. Kol 1,15) odbudował Bóg to, co zostało zniszczone w pierwszym Adamie. Aby więc dowiedzieć się teraz, kim jest i jaki powinien być człowiek, musimy się zwrócić do jedynego człowieka godnego tego imienia, który kiedykolwiek żył; do Tego, o którym Piłat powiedział prorocze słowa: "Oto człowiek" (J 19,5). Tylko dzięki Chrystusowi wiemy, kim jest Bóg i kim jest człowiek. On jest punktem odniesienia, On jest prawdziwą miarą człowieczeństwa.
3.nawrocienie
4.jemy wspolny posilek, rozdajemy prezenty
11 2 11
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T16:11:43+01:00
1) Okres Bożego Narodzenia obchodzimy od 24 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego - wieczorna Msza wigilijna aż do 12 stycznia po Objawieniu Pańskim
czyli do Chrztu Pańskiego.

2)Bóg stał się jednym z nas by nas przemienić w siebie. Bóg stał się człowiekiem dla nas, ludzi i dla naszego zbawienia. Stąd, nikt z nas nie musi się już obawiać, że zostanie sam ze swoim życiem, a także ze swoją śmiercią. Jak zatem, Chrystus jest z nami? Na różne sposoby. Jednak warto pamiętać, że On do nas przychodzi jako Bóg również przez drugiego człowieka, bo Bóg jest przecież tam, gdzie jest człowiek.

3)Każdy z nas mógłby powiedzieć, że dzięki Jego narodzeniu i śmierci mógł stać się chrześcijaninem i ma przed sobą perspektywę nieba, nadzieję zbawienia i wiecznego szczęścia.
Przyjście na świat Syna Bożego zmienia historię świata i ludzi. Narodzenie Jezusa Chrystusa sprawia, że nadzieja pokładana w przyszłości staje się jeszcze mocniejsza i ożywia ludzkie działania.

4) Święta Bożego Nardzodzenia obchodzimy głównie udając się 24 grudnia o północy na msze Pasterską tzw pasterkę, która odprawiana jest ku czci
Narodzonego właśnie Syna Bożego.
Ponadto W Polsce przez wieki oprawa świąt Bożego Narodzenia oraz kolacji wigilijnej była i pozostała splotem chrześcijańskich tradycji i pogańskich obyczajów. Same przygotowania do Bożego Narodzenia trwają wiele dni. Sprzątanie i zdobienie mieszkań, ubieranie choinki, przygotowywanie poraw, no i oczywiście prezenty na Boże Narodzenie. Przed wigilią ustalamy odpowiednie menu, które tradycyjnie powinno składać się z 12 potraw, co odpowiada liczbie apostołów. Zastawiając do stołu gospodarze powinni przygotować o jedno nakrycie więcej niż jest planowanych gości - to wolne miejsce ma świadczyć o naszej gotowości do przyjęcia nieoczekiwanego gościa, Chrystusa. W tym dni przy stole również śpiewa się przepiękne kolędy i pastorałki :)
10 4 10