Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T16:12:39+01:00
Osobą , którą opisuję jest Ebenezer Scrooge , bohater książki ,, Opowieść Wigilijna ".Jest on wlaścicielem kantoru. Przed siedmiu laty prowadzil go z nieżyjącym już Jakubem Marleyem.
Ebenezer to czlowiek stary. Ma ostre rysy twarzy i dlugi haczykowaty nos. Jego usta są sine i wąskie , zaś wlosy siwe. Charakteryzowal go również zgrzytliwy glos i sztywny chod. Na poloczkach ma bruzdy. Chodzi skromnie ubrany.
Przed spotkaniem z duchami Ebenezer byl materialistą i samolubem. Nie obchodzil go los innych. Nugdy nie pomagal ludziom ani nie odzywal sie do nich. Nie obchodzil swiąt Bożego Narodzenia. Po wizycie duchow Scrooge stal sie mily i zyczliwy. Zaczal pomagac innym i darzyl ich szacunkiem. A najwazniejsze jest to , ze zaczal obchodzic święta Bożego Narodzenia.
Moim zdaniem Ebenezer slusznie postąpil , że się zmienil . Zacząl pomagac innym i za to go najbardziej cenie.


Myślę że Ci pomoglam :))
1 3 1
2009-12-20T16:20:03+01:00
Ebenezer Scroog jest odrażającym starcem, którego nikt zbytnio nie lubiał. Scrooga miał sine prawie niebieskie usta, oszronione brwi. Uwagę przyciągała jego chuda broda, zresztą Ebenezer całe ciało miał chude jakby prawie nic nie jadł. Miał dość dużo zmarszczek na twarzy, lecz jego chłud wszystko zacieniował. Jego oczy zaczerwienione zaś głos zgrzytliwy i ostry. Scroog nigdy nie był hojny. Nikt nie zatrzymywał go na ulicy, bo nikt go zbytnio nie lubiał. Najbardziej interesowały go rzeczy związane z handlem, był uzależniony od zdobywania pieniędzy. Bohater był skryty, samowystarczalny i samotny jak ostryga.
Jego ocena nie jest zbyt dobra ponieważ był samotnym człowiekiem bez rodziny i przyjaciół. Odrzucał każdą ludzką pomoc. Scroog był taki jak oceniali go ludzie w książce. Gdyby nie nawiedzenia duchów nie wiadomo co złego by się z nim stało. Autor poucza nas i zwraca uwagę, abyśmy tak nie postępowali, nie byli uzależnieni tylko od zdobywania pieniędzy, abyśmy akceptowali innych. Nie zapominajmy nigdy o przyjaciołach i rodzinie bo oni są dla nas w życiu najważniejsi.

Myślę, że się przyda ;p