Odpowiedzi

2009-12-20T17:09:40+01:00
Łucja Pevensie - bohaterka książki pt. :Opowieści z Narni". Najmłodsza z rodzeństwa. To właśnie Łucja jako pierwsza z rodzeństwa odkryła wejście do Narnii przez magiczną szafę w domu profesora. Łucja jest niewysoką, śliczną jasnowłosą dziewczynką o niebieskich oczkach i miłej, pogodnej twarzy.
Gdy Łucja dostaje się do Narnii poznaje bardzo sympatycznego fauna o imieniu Tumnus. Gdy już każdy z rodzeństwa trafia do Narnii wyruszają razem z bobrami do obozu Aslana. Łucja razem ze siostrą Zuzanną są świadkami śmierci Aslana, a także jego odrodzenia. Łucja dociera na sam koniec bitwy i leczy rannych.
Po zwycięstwie zostaje koronowana na królową Narnii o przydomku Mężna.

Myślę, że pomogłem ;))
9 2 9
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T22:59:19+01:00
Łucja, najmłodsza z rodzeństwa Pevensie, pierwsza wkracza do Narnii. Najwrażliwsza i niezwykle zmyślna, jest najściślej związana z tym fantastycznym światem. Częściej też niż inni widuje Aslana. Jest delikatna, czuła i uwielbia przygody. Czasami bywa lekceważona ze względu na młody wiek, lecz wielokrotnie przekonuje innych, by zmienili kierunek postępowania. Zyskuje miano królowej Łucji Mężnej, gdyż jest w stanie przeciwstawić się każdemu. Posiada buteleczkę z diamentu, z wyciągiem z Ognistych Kwiatów, który może uleczyć każdą ranę. Używa jej by przywrócić do zdrowia swojego brata Edmunda, rannego w bitwie. Jest bardzo skromna i prostolinijna, chce być przyjaciółką wszystkich stworzeń, lecz jej największym przyjacielem jest faun Tumnus. Bardzo związana z Aslanem, nigdy w niego nie zwątpiła i w razie potrzeby wzywa go na pomoc. W Podróży Wędrowca do Świtu płynie z Kaspianem do Krainy Aslana, a nawet odgrywa znaczącą rolę na Wyspie Patałachów, gdzie wkracza do domu Koriakina, emerytowanej gwiazdy, i za pomocą zaklęcia przywraca im widzialność.
6 4 6