Zbliża się termin przyjazdu kolegi z Niemiec z którym chcecie spędzić 2 tygodnie wakacji w Polsce
z powodów rodzinnych nie możesz go gościć u siebie

a) poinformuj go o zmianach i podaj ich powód
b) zapytaj go o inny dogodny termin oraz zaproponuj termin ferii zimowych
c) zapewnisz go o przyjemnościach z wypoczynku zimowego oraz podasz propozycje spędzenie czasu oraz wyrazisz akceptacje twojej propozycji (120 - 150 słów)

1

Odpowiedzi

2009-12-20T17:28:14+01:00
Witaj przyjacielu. Wiem, że nie możesz doczekać się naszego spotkania, ale niestety będziemy musieli je przełożyć na inny termin. Wiem, że jest Ci przykro, ale mnie również. Wystąpiły pewne problemy w mojej rodzinie, a dokładniej pojawili się u nas niespodziewani goście.
Dopiero dziś rodzice dowiedzieli się, że ma nas odwiedzić nasza daleka ciotka. Nie mogą jej powiedzieć, że nie może teraz przyjechać, zwłaszcza że ona jest ciężko chora i przyjeżdża tu aby odpocząć. Ale nie martw się. Znajdziemy inny termin, który będzie odpowiadał nam obu np. ferie zimowe. To doskonały czas, ponieważ będzie to po świętach i w drugiej połowie roku szkolnego. Będzie świetna zabawa. Lepiej niż latem, bo latem możemy tylko chodzić na plażę i pływać. A w zimie można jeździć na nartach, sankach, łyżwach. Będziemy rzucać w siebie śnieżkami i lepić bałwany. Osobiście myślę że zima jest lepsza i jest więcej ciekawszych rzeczy do zrobienia. Naprawdę będzie ciekawiej. Poznasz moich znajomych i na pewno się z nimi zaprzyjaźnisz.
Taki wypoczynek zimowy w ciągu roku przyda się Tobie i mnie. Będzie świetna zabawa. Tak więc nie przejmuj się. Szybko minie ten czas i się zobaczymy. Mam nadzieję że się na mnie nie gniewasz za przełożenie terminu, ale to nie było zależne ode mnie! Do zobaczenia na feriach....
Mam nadzieje, że pomogłam nie liczę na rozwiązanie najlepsze, ale myślę, że to nie jest najgorsze zwłaszcza że jest tu jedyne jak do tej pory. Cieszę się że mogłam pomóc. Pozdrawiam! ;]