Odpowiedzi

2009-12-20T18:55:14+01:00
1. pasożyty -pobierają one pokarm, który znajduje sie w jelitach, przez co człowiek nie otrzymuje potrzebnych mu substancji odżywczych.Wydalają również produkty przemiany materii, które zatruwają organizm żywiciela . Do najgroźniejszych pasożytów należą: tasiemiec uzbrojony oraz glista ludzka. iCh obecność powoduje wymioty i biegunkę, co odwadnia i osłabia organizm.
2.Chorobotwórcze bakterie takie jak helicobacter pylori. Organizmy te osiedlają się w żołądku. Żyją i rozmnażają się na powierzchni błony śluzowej, a wytwarzając szereg enzymów i toksycznych substancji , wywołują stan zapalny. Pod wpływem kwasu solnego w miejscu tym powstaje drobna rana, która stopniowo powiększa się i pogłębia tworząc owrzodzenie. w ten sposób rozwija się choroba wrzodowa żołądka. Objawy: ból żołądka, uczucie pieczenia. Inne przyczyny: palenie papierosów leki przeciwbólowe.
3. Salmonella bakterie rozwijają się w żywności zanieczyszczonej lub przechowywanej w zbyt wysokiej temp.. Są one przyczyną zatruć. Objawy: wymioty, biegunka, bule brzucha podwyższona temp(ok 39*C).

Mam nadzieję, żę pomogłam. :) Pozdrawiam i liczę na najlepszą :))
157 2 157