Odpowiedzi

2009-12-20T19:02:55+01:00
Morze czerwone-Od małych organizmów - sinic, które rozmnażając się nadmiernie w gorącej wodzie zabarwiają ją na kolor czerwony. Mętna woda przypomina wtedy zupę, cuchnie, a wytwarzane przez sinice toksyny podrażniają skórę, wątrobę i układ nerwowy stwarzając duże zagrożenie dla zdrowia


Morze Żółte – nazwa wzięła się z powodu ciągłego podmywania przez fale Morza Żółtego urwistych brzegów lessowych- stąd wody tego morza w sąsiedztwie lądu zawierają wiele zawiesiny barwy żółtej. Ponadto rzeka Huang-ho (Rzeka Żółta) oraz inne wpadające do Morza Żółtego również niosą znaczne ilości lessowych (żółtych) zawiesin wypłukanych w Chinach północnych.
16 4 16
2009-12-20T19:08:57+01:00
Morze Czerwone
Nazwa pochodzi od tego że morze ma przeważnie kolor zielono-niebieski, jednakże podczas zakwitu sinic Trichodesmium woda staje się czarno-brązowa.
Morze Czarne
Nazwa pochodzi od siarczków (morze jest największym na świecie zbiornikiem wody beztlenowej) barwiących wodę na czarno.
Więcej nie wiem :(
10 4 10
2009-12-20T19:10:32+01:00
Morze Żółte – nazwa wzięła się z powodu ciągłego podmywania przez fale Morza Żółtego urwistych brzegów lessowych- stąd wody tego morza w sąsiedztwie lądu zawierają wiele zawiesiny barwy żółtej. Ponadto rzeka Huang-ho (Rzeka Żółta) oraz inne wpadające do Morza Żółtego również niosą znaczne ilości lessowych (żółtych) zawiesin wypłukanych w Chinach północnych.Morze Czarne-nazwa pochodzi od siarczków (morze jest największym na świecie zbiornikiem wody beztlenowej) barwiących wodę na czarno.
Morze Czerwone-od małych organizmów - sinic, które rozmnażając się nadmiernie w gorącej wodzie zabarwiają ją na kolor czerwony.
Morze Martwe-ze względu na skrajnie wysokie zasolenie wody, nie może tu istnieć żadne życie.
;)
8 3 8