Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T19:19:52+01:00
Dzisiejsza młodzież często wyśmiewa starszych ludzi ponieważ mają oni pozmarszczaną skore oraz poruszają się stosunkowo wolno a nie zdają sobie sprawy że taki człowek też ma uczucia . Są jednak osoby które tym ludziom pomagają ponieważ wiedzą że jest im ciężko i wiedzą że "starość nie radość" i ich też to spotka oraz kierują się przysłowiem "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
  • Użytkownik Zadane
2009-12-20T19:21:23+01:00
Jak wiadomo osobom starszym należy się oczywisty szacunek. Nie każdy jednak się do tego stosuje. Szczególnie młodzież zachowuje się brutalnie wobec dojrzalszych, czasami słabszych od siebie. Zamiast pomagać, nastolatkowie wyśmiewają się, przedrzeźniają starszych. Powinno się to zmienić, jak najszybciej. Każdy człowiek starszy zasługuje na szacunek, bez względu na to, jaki był w młodości. Zamiast wyśmiewać się powinniśmy pomagać, traktować tak, jak byśmy chcieli, żeby nas traktowano.
2009-12-20T19:21:46+01:00
Jeżeli chodzi o naszym stosunku do starszych ludzi to :


Jeżeli przechodzimy obok osoby starszej to powinniśmy ją grzecznie powitać słowem ( w cudzysłowiu ) dzieńdobry. Jeżeli starsza osoba niesie zakupy grzecznie powinniśmy Ją spytać czy jej pomóc. Jeżeli rozmawiamy z osobą starszą powinniśmy pamiętać tylko o zwrotach grzecznościowych (nawet gdy to rodzina).