Odpowiedzi

2009-12-20T19:51:59+01:00
Http://www.kazdystudent.pl/a/biblia.html
-polecam dużo tam jest ;)*
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T19:54:43+01:00
Adam i Ewa mieli synów : Kaina i Abla. Abel składał Bogu ofiary z serca a Kain nie, dlatego Bóg błogosławił Abla. Kainowi to się bardzo nie podobało i postanowił się zemścić. Wyszedł z nim w pole i tam go zabił.

Abraham wyruszył na głos Boga z ziemi, w której mieszka. Zabrał ze sobą rodzinę oraz wszystko co miał. Pewnego razu Bóg objawił mu się i powiedział, że Sara (jego żona) urodzi syna, ale musi go złożyć w ofierze Bogu. Gdy doszli na górę, Bóg nie pozwolił skrzywdzić Izaaka i zamiast niego Abraham złożył Baranka w ofierze Bogu.

Izaak miał dwóch synów Ezawa i Jakuba. Ezaw był pierworodny, ale sprzedał swoje pierworództwo za miskę soczewicy. Później Izaak powiedział Ezawowi, żeby zrobił mu potrawę, żeby go pobłogosławił. Matka ich usłyszała to i powiedziała, żeby Jakub przebrał się za Ezawa, bo ojciec i tak nic nie widzi. I tak zrobił i ojciec pobłogosławił Jakuba nie Ezawa. A gdy Ezaw wrócił wpadł we wielką wściekłość.

Samson miał wielką siłę, ale znalazł sobie żonę nie izraelitkę i ta go zwiodła. Powiedział że jego siła tkwi we włosach i ona mu obcięła, wtedy stracił siłę. Pojmali go i wypalili mu oczy. Po niedługim czasie odrosły mu włosy. Zemścił się zwalająć mury świątyni i razem z innymi zginął.

Salomon miał wielką mądrość. Pewnego razu przyszły do niego dwie kobiety z jednym dzieckiem i obie twierdziły że to ich dziecko. Salomon kazał je przeciąć na pół, ale prawdziwa matka dziecka powiedziała, żeby nie zabijali niech sobie tamta weźmie. I tak król oddał dziecko prawdziwej matce.