Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T20:20:48+01:00
A) upodobnił się do gałązek. Trudno odróżnić go drzewa/krzewu na którym przebywa
b) Potrafi rozpostrzeć kołnierz który znajduje się z boków szyi i pod żuchwą, przez co wydaje się większa. Efekt odstraszający potęguje szeroko otwarta paszcza ukazująca jaskrawe wnętrze. kołnierz jest w kolorach niebieskim, pomarańczowym i jasnobrązowym. W świecie zwierząt kolor jaskrawe z reguły informują o jadowitości zwierzęcia tudzież agresywności, agresor widzący dane ubarwienie czasami odpuszcza. Potrafi szybko biegać na tylnych łapach.
c) będąc w stadzie ich paski zlewają się ze sobą sprawiając że drapieżnikom trudno jest odróżnić pojedyncze osobniki od siebie.
d) ostre kolce. W razie zagrożenia zwija się w kłębek uniemożliwiając zaatakowanie wrażliwych nieosłoniętych przez kolce części ciała.
3 2 3
2009-12-20T21:10:43+01:00
A)
Jego budowa ciała przypomina chude gałązki wiec przebywając w koronie drzewa trudno go za uwarzyć
b)
Rozstawia kołnierz znajdujący się z boków szyi i pod żuchwą dodatkowo otwiera kolorowo (jaskrawo) ubarwioną paszczę. W świecie zwierząt kolor jaskrawe z reguły informują o jadowitości zwierzęcia.
c)
Efekt jest widoczny dopiero w stadzie kiedy to biało-czarne pasy na skórze osobników zlewają się razem tworząc ogromną mozaikę na widok której drapieżnik zaczyna się bać ponieważ nie widzi pojedynczego osobnika tylko wielką mozaikę która uważa za 1 organizm.
d)
Dzięki kolczastym wyrostkom w czasie zagrożenia zwija się w kłębek uniemożliwiając jakikolwiek kontakt drapieżnika z organizmem ponieważ najmniejszy kontakt kończy się po kłuciem drapieżnika.
2009-12-20T22:20:47+01:00
Patyczak upodabnia sie do drzewa
agama rozpościera odstraszający kołnierz
zebra dzięki ubarwieniu zlewa sie z tłem
jeż odstrasza kolcami