Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-20T21:42:26+01:00
Moim zdaniem plany budowy elektrowni jądrowej w miejscu zlikwidowanej już wsi Krotoszyno, od początku nie były aprobowane przez społeczeństwo. Ówczesny Minister Przemysłu Tadeusz Syryjczyk uważa, iż oprócz protestów Lecha Wałęsy, Krzysztofa Skiby, wielu organizacji ekologicznych i opinii publicznej, na zaprzestanie budowy w 1990 roku miały też wpływ takie czynniki jak: wątpliwa rentowność w porównaniu do elektrowni konwencjonalnych czy niejednoznaczność kwestii bezpieczeństwa.
Uważam, że mimo straty ogromnej sumy pieniędzy zainwestowanej w projekt elektrowni i późniejszych konsekwencji jej zamknięcia (m.in. przystosowwanie Jeziora Żarnowieckiego do istnienia w 10*C większej temperaturze wywołanej przez zastosowanie tzw. otwartego układu chłodzenia w elektrowni) była to dobra decyzja. Szczególnie iż 4 lata przed zamknięciem budowy miała miejsce katastrofa w Czarnobylu, która pozostawiła zniszczenia do dnia dzisiejszego. Gdyby taka katastrofa miała miejsce w Żarnowcu, pole jej zniszczenia objęła by procentowo większy obszar Polski niż na dawnych terenach Rosji.Plany budowy elektrowni jądrowej w miejscu zlikwidowanej już wsi Krotoszyno, od początku nie były aprobowane przez społeczeństwo. Ówczesny Minister Przemysłu Tadeusz Syryjczyk uważa, iż oprócz protestów Lecha Wałęsy, Krzysztofa Skiby, wielu organizacji ekologicznych i opinii publicznej, na zaprzestanie budowy w 1990 roku miały też wpływ takie czynniki jak: wątpliwa rentowność w porównaniu do elektrowni konwencjonalnych czy niejednoznaczność kwestii bezpieczeństwa.
Uważam, że mimo straty ogromnej sumy pieniędzy zainwestowanej w projekt elektrowni i późniejszych konsekwencji jej zamknięcia (m.in. przystosowwanie Jeziora Żarnowieckiego do istnienia w 10*C większej temperaturze wywołanej przez zastosowanie tzw. otwartego układu chłodzenia w elektrowni) była to dobra decyzja. Szczególnie iż 4 lata przed zamknięciem budowy miała miejsce katastrofa w Czarnobylu, która pozostawiła zniszczenia do dnia dzisiejszego. Gdyby taka katastrofa miała miejsce w Żarnowcu, pole jej zniszczenia objęła by procentowo większy obszar Polski niż na dawnych terenach Rosji. Uwazam ze Polska dobrze zrobiła, że wstrzymała budowę tej elektrowni, ponieważ inne elektrownie są lepsze. Bardziej opłaca się postawić wiatraki i korzystać z elektrowni powietrznej.

1 5 1