Odpowiedzi

2009-12-20T20:53:29+01:00
Np.
"Czy mogłabym iść z koleżankami do muzeum ?"
"Kiedy pójdziemy do muzeum ?"
3 1 3
2009-12-20T20:55:14+01:00
Prosze nie zamykajcie muzeum poniewaz on jest nam potrzebne. Dlatego ze chodzac do niego mozemy zobaczyc rozna rzeczy jak w tamtych czasach się żyło
3 1 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T21:11:01+01:00
Warszawa, 26 września 2008

Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Pan Bogdan Zdrojewski
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szanowni Państwo,

jesteśmy głęboko zaniepokojeni wstrzymaniem prac nad projektem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Międzynarodowe jury wybrało projekt, władze miasta podpisały umowę z architektem, rząd zapewnił środki z funduszy europejskich, nad kolekcją i programem przyszłego Muzeum pracuje pełen zaangażowania zespół. Tymczasem dowiadujemy się, że prace utknęły w martwym punkcie, a odpowiedzialne władze nie podejmują stosownych decyzji.

Dwudziestolecie odzyskania przez Polskę suwerenności miało zostać uświetnione budową pierwszego w naszej części Europy muzeum sztuki o tak dużej skali. Warszawa miała otrzymać nie tylko nową instytucję o narodowym znaczeniu i europejskiej randze, ale także miejsce przyjazne mieszkańcom i otwarte na miasto. Placówkę, która za pomocą najlepszego z języków wytworzonych przez ludzi – języka sztuki – będzie tłumaczyć i przekazywać światu polskie doświadczenie.

Zamiast tego, mamy do czynienia z pogarszającą się atmosferą wokół planów budowy Muzeum. Działania władz sprawiają wrażenie niejasnych. Śmiałość wizji ustąpiła miejsca strachowi przed podejmowaniem decyzji, a na placu Defilad, w miejscu, gdzie miało powstać Muzeum, nadal trwa urbanistyczny chaos i zwykły nieporządek.

Apelujemy, byście Państwo podjęli jak najszybciej roztropne decyzje, dobre dla polskiej kultury i dla polskiej stolicy. Byście nie zaprzepaścili ogromnej szansy, jaką niesie budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

( i na dole podpisy od ludzi .. niebede juz tego pisal wymysl 5 nazwisk i trzykropek ;D )
3 1 3