Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T21:07:50+01:00
Oparte na Malym ksieciu : polecam :


"Dorośli są śmieszni i dziwni"- tak mawiał Mały Książe. Uważam, że Mały Książe miał takie zdanie o dorosłych, ponieważ w ogóle nie mógł ich zrozumieć.

Spotykając Króla, nie rozumiał jak można kimś rządzić, skoro jest się jedyną żywą istotą na tej planecie. Książe nie miał pojęcia, jak można cały swój czas poświęcać na rzeczy, które w rzeczywistości są niepotrzebne do szczęścia.

Odwiedzając kolejną planetę, Mały Książe miał okazję porozmawiać z Bankierem. Biznesmen nawet mu nie odpowiedział na przywitanie, gdyż był tak zajęty liczeniem swoich gwiazd, że nie zauważył Małego Księcia. Właśnie liczenie gwiazd było dla Małego Księcia czymś nieistotnym, mało ważnym -"Dorosli są jednak nadzwyczajni" - stwierdził po spotkaniu z Bankierem.

Kolejną osobą, którą miał zaszczyt poznać Książe był Latarnik. Chłopiec bardzo polubił Latarnika. Dlatego, że jego zdaniem on robił coś pożytecznego i nie myślał o sobie, ale również o innych. "Tym człowiekiem pogardziliby wszyscy, i Król, i Próżny(...), i Bankier. Mimo to on jeden niewydaje mi się śmieszny. A to prawdopodobne dlatego ,że zajmuje się tylko sobą" - powiedział Mały Książe.

Uważam, że Mały Książe miał takie zdanie o dorosłych, ponieważ oni za bardzo chcą mieć pieniądze, nie potrafią cieszyć się drobiazgami. Dorośli nie mają przyjaciół, gdyż są tak zapracowani, że nie mają na nic czasu. Dla Małego Księcia dorośli są nudni, ponieważ cały czas poświęcają się pracy i nie znajdują chwili na przyjemności, a tym bardziej dla rodziny i znajomych.

Wielu dorosłych jest bardzo wyrachowanych. Poznając jakąś osobę patrzą, ile ma pieniędzy, a nie próbują dostrzec, co ten człowiek ma w sercu, nie potrafią znaleść zalet, tylko szukają wad. Jeśli dorośli stwierdzą, że druga osoba nie ma tyle pieniędzy, co oni, starają się nie utrzymywać z nimi kontaktów. Bardzo mnie dziwi, że dorośli tak sie zachowują i postępują. Oczywiście są przypadki, że dorośli wcale nie są tacy obojętni i wyrachowani, ale takich osób jest bardzo mało.

Podsumowując wszystkie przytoczone argumenty zgadzam się ze stwierdzeniem Małego Księcia dotyczącym dorosłych, ponieważ podobnie jak on nie bardzo ich rozumiem. Zachowania ludzi dorosłych wydają mi się dziwne i niejednokrotnie śmieszne.
7 4 7
2009-12-20T21:14:55+01:00
Stwierdzenie, że ''dorośli są dziwni'' ma bardzo szerokie pojęcie. Spróbujmy spojrzeć na to ze strony dziecka, ponieważ to one zauważają pewną inność w ludziach starszych od siebie. Pierwszym z niezrozumiałych elementów dorosłej natury będzie krycie swoich emocji przed światem. Ludzie wstydzą się łez, czy też spontanicznych zachowań. Martwią się tym, co inni powiedzą na ten temat i myślą, że nie wypada. Postępują źle, ponieważ nie chcą pokazać prawdziwego 'ja' i nie potrafią być sobą. Drugą sprawą będzie niezrozumienie spraw z pozoru błahych. Dorośli wiecznie kombinują, przekręcają coś i szerokim łukiem omijają najprostsze rozwiązania. Czasem robią wszystko by utrudnić sobie życie i od razu zakładają, że problem jakim muszą się zająć jest trudny. Z wiekiem również mija ciekawość jaką dzieci mają do świata. Nawet najprostsze i z pozoru nieciekawe rzeczy potrafią je zachwycić. Każdego ranka powinniśmy wstawać z pozytywnym nastawieniem, bo w życiu piękne są tylko chwile. Wielu ludzi zapomina o tym, że w każdym momencie historia ich życia może się urwać, a zazwyczaj dobre zakończenie musi mieć happy end. Dorośli nie doceniają niczego, co posiadają. Myślę, że prawie całą winę można zwalić na pogoń za pieniędzmi. Oczywiście dobra materialne są w życiu bardzo ważne, ale często stawiamy je na pierwszym miejscu i gdzieś głęboko w pamięci pozostawiamy inne, ważniejsze rzeczy. Beztroskie życie nie może trwać wiecznie, ale możemy uczynić je pięknym nawet gdy nie mamy wokoło siebie pieniędzy, pracy i sławy. Wystarczy uśmiech, ktoś bliski i słońce motywujące nas do dalszych działań. Dorośli są dziwni, bo nie potrafią zauważać rzeczy cennych i wartościowych.
5 3 5