Uzupełnij zdania:
Cechą charakterystyczną ukształtowania powierzchni Polski jest jej .......... . W skład Niżu Polskiego wchodzą następujące pasy ukształtowania: .......... , .......... , .......... . Średnia wysokość Polski wynosi .......... . Zdecydowanie przeważają .......... . Polska leży w strefie klimatów .......... . Typ klimatu w Polsce .......... . Średnia roczna temperatura wynosi .......... . Wyróżniamy .......... pór roku. Prawie cała Polska leży w zlewisku .......... . Rzeki Polskie mają .......... kierunek spływu. Należą gł. do dwóch dorzeczy: .......... i .......... . Najgłębszym jeziorem w Polsce jest .......... . Najkrótszy okres wegetacyjny występuje w Polsce (2 przykłady) .................... .

Test z geografii klasa 3 gimnazjum.

Chodzi tutaj głównie o wpisanie pojedynczych wyrazów, tak więc proszę o nierozpisywanie się, gdyż jest to zbędne i nie zgodne z poleceniem w zadaniu.

Z góry dziękuję za pomoc.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T21:03:56+01:00
Pasowy układ rzeźby ; pobrzeża,pojezierza, niziny środkowopolskie ; niziny ;klimat przejściowy strefy umiarkowanej ciepłej ; 7,7*C ; 4 ; Morza Bałtyckiego ;północno-zachodni ;Wisły i Odry ; Hańcza ; na Suwalszczyźnie (180 dni) i w górach (100 dni)
1 5 1
2009-12-20T22:38:58+01:00
Cechą charakterystyczną ukształtowania powierzchni Polski jest jej pasowość w kierunku równoleżnikowym.W skład Niżu Polskiego wchodzą następujące pasy ukształtowania:pobrzeży,pojezierzy,nizin.Średnia wysokość Polski wynosi 173 m.n.p.m.Zdecydowanie przeważają niziny.Polska leży w strefie klimatów umiarkowanych.Typ klimatu w Polsce przejsciowy. .Średnia roczna temperatura wynosi ok.8 stopni Celsjusza. Wyróżniamy 6 klimatycznych pór roku.Prawie cała Polska leży w zlewisku Morza Bałtyckiego.Rzeki Polskie mają poludnikowy kierunek spływu.Należą gł. do dwóch dorzeczy: Wisły i Odry.Najgłębszym jeziorem w Polsce jest Hańcza 108m .Najkrótszy okres wegetacyjny występuje w Polsce północno-wschodniej nazywanej Biegunem zimna oraz w górach do 180 dni.


Nie wiem czy dobrze ale myślę ze trochę pomogłam pozdrawiam ;))
1 5 1