Odpowiedzi

2009-12-21T11:26:03+01:00
Siema. Napisze Ci całe tego moje wypracowanie. Może Ci sie spodoba.

Według mnie w XXI wieku nie można żyć jak świety Franciszek, ale pewne cechy jego charakteru są w społeczeństwie współczenym nam.
Święty Franciszek był zakonnikiem. Można powiedzieć,że żył on, aby pomagać ludziom. Był dobrym człowiekiem, pomagał biednym i pokrzywdzonym przez los oraz nawracał grzeszników (np. "W kwiatkach św. Franciszka nawrócił do dobrego życia złodzieji). Jest jedna z najsłynniejszych świętych postaci. Był oddany Bogu i posłuszny Jego rozkazom.
We współczesnym świecie nie ma takich ludzi jakim był święty Franciszek. Większość ludzi dba o swoje dobra, nie pomaga innym nieznajomym nie majac z tego żadnych korzyści. Człowiek w dzisiejszym świecie pomaga tylko swoim bliskim, dba o nich i o siebie. Walczy o dobra materialne z innymi. Nie ma już takich osobników pojedyńczych,którzy by pomagali innym nie mając z tego żadnych korzyści.
Mogę jednak powiedzieć, że podobna osobą do Świętego Franciszka był Jan Paweł II. Papież posiadał identyczne cechy jak święty Franciszek. Ale dla zwykłego czlowieka to by było zbyt duże wyżeczenie aby żyć w świecie w ubustwie i wszystko co się udało zdobyc oddawać biednym i pomagać im przez całe życie.

Mam nadzieje, ze ci sie spodoba:P
2 5 2