Przedstaw portret sławnej osoby.

chciałbym żeby to był Filip Bobek, a i to wypracowanie ma być skierowane do konkretnego czytającego... np. kolegów, koleżanek z klasy, czy młodszego brata/siostry. Z góry dziękuję, i proszę, aby nie kopiować życiorysu tylko o własne napisanie wypowiedzi/wypracowania.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-20T21:04:51+01:00
Jeden z najbardziej znanych, świeżo odkrytych aktorów polskich młodego pokolenia. Mimo niedużego dorobku artystycznego, zdążył zdobyć uwielbienie widzów jako szczęśliwy posiadacz zniewalającego uroku osobistego i urody klasycznego amanta filmowego.

Popularność na dużą skalę przyniosła mu rola Marka Dobrzańskiego w „BrzydUli”.Urodził się 28 września 1980 roku w Gdańsku. Jest dyplomowanym aktorem – w 2005 roku ukończył warszawską Akademię Teatralną. Jego debiutem teatralnym była rola Beniamina w sztuce „Wyszedł z domu” Tadeusza Różewicza w reżyserii Marka Fiedora, wykreowana na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu.Jest aktorem związanym przede wszystkim z małym ekranem, na którym obecny jest już od kilku lat. Nie od początku los się do niego uśmiechał. Jeszcze do niedawna jego filmografia obejmowała niemal wyłącznie drugoplanowe, epizodyczne i gościnne występy serialowe. Mimo, że zagrane w popularnych produkcjach, były zbyt małe, by pomóc aktorowi rzeczywiście się wybić.

Grał Długiego w „Na Wspólnej”, dziennikarza muzycznego w „Egzaminie z życia”, dźwiękowca w „Oficerach” i Roberta w „Pensjonacie pod Różą”. W latach 2006-2007 był związany z serialem „Kopciuszek” Jerzego Łukaszewicza, gdzie kreował drugoplanową rolę Maksa. Gościnnie pojawił się w pojedynczych odcinkach tak znanych produkcji, jak „Magda M.”, „Kryminalni”, „Na dobre i na złe”, czy sitcom „Daleko od noszy”. W 2007 roku zadebiutował na dużym ekranie w epizodycznej roli w pełnometrażowej wersji popularnego serialu – „Ranczo Wilkowyje” Wojciecha Adamczyka, a rok później dołączył do obsady telenoweli „Barwy szczęścia”, gdzie wcielił się w rolę dyrektora artystycznego agencji. Absolutnie przełomową rolą w karierze aktora jest kreacja jednego z głównych bohaterów komediowego serialu „BrzydUla” – Marka Dobrzańskiego, prezesa firmy Febo & Dobrzański Fashion (2008-2009). To właśnie występ u boku Julii Kamińskiej i Mai Hirsch przyniósł mu prawdziwą popularność i uwielbienie, szczególnie żeńskiej części publiczności.

O wykonywanym przez siebie zawodzie aktora mówi: Aby go wykonywać, trzeba mieć pasję, pracować nad nią, mieć do tego nieustający zapał. Nie może się ‘nie chcieć’. Staram się nie dopuszczać sytuacji, w których gra się od niechcenia, bez pasji - chociaż to nie zawsze jest łatwe. Prócz aktorstwa pasjonuje się fotografią – zarówno wykonywaniem zdjęć, jak i ich obróbką techniczną. W 2006 roku wziął udział w telewizyjnej reklamie Prince-Polo.
Imię nazwisko:
Filip Bobek
Data urodzenia:
28 września 1980 r
Miejsce urodzenia:
Gdańsk
Kamienie milowe:
Rok
Wydarzenie
2008
przełomowa rola prezesa firmy, Marka Dobrzańskiego w głośnym serialu „BrzydUla”
rola dyrektora artystycznego agencji w telenoweli „Barwy szczęścia”
2007
debiut na dużym ekranie w komedii „Ranczo Wilkowyje” Wojciecha Adamczyka
debiut sceniczny w roli Beniamina w sztuce „Wyszedł z domu” Tadeusza Różewicza w reżyserii Marka Fiedora, wystawianej na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu
2006
rola dźwiękowca w głośnym serialu „Oficerowie” Macieja Dejczera
gościnny udział w „Egzaminie z życia”
rola Maksa w serialu „Kopciuszek” z Marią Konarowską
2005
gościnne występy w pojedynczych odcinkach seriali „Magda M.”, „Kryminalni” i „Na dobre i na złe”
2003
ekranowy debiut w roli Długiego w popularnym serialu „Na Wspólnej”
2 3 2
2009-12-20T21:17:24+01:00
Filip Bobek jest moim ulubionym aktorem.Gra on głowną role w serialu pt. ,, Brydula"W tym serialu gra Marka Dobrzanskiego.Jest on nominowany do najlepsszego aktora do telekamer 2010.
1 5 1