Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T08:46:47+01:00
Czy warto mieć przyjaciół? Odpowiedź wydaje się dla mnie jednoznaczna. Bez przyjaciół życie ludzi straciłoby zupełnie kolory. To oni podnoszą na duchu, wspierają. POstaram się przytoczyć kilka argumentów za tym, że są oni bezcenni.
Po pierwsze zawsze, gdy mamy zły humor, przyjaciele pomagają, wspierają w ciężkich chwilach. Czasem na rodzinę nie można tak liczyć, jak na nich. Dobrze jest mieć kogoś komu można wypłakać się w ramię, liczyć na jego pomoc za każdym razem.
Po drugie przyjaciele akceptują nas takimi jakimi jesteśmy. Nie przeszkadzają im nasze wady, a zalaety doceniają. Podnoszą nasz system wartości, dzięki mówieniu nam komplementów, doceniają trud naszej pracy, jednak potrafią również powiedzieć nam kiedy coś robimy źle i naprowadzić nas na właściwą ścieżkę.
Po trzecie nasi przyjaciele mają często podobne zainteresowania. To z nimi możemy obejrzeć ulubiony film w kinie. To oni rozumieją nas jak nikt inny nie tylko w sprawach hobby, ale i życiowych.
Po czwarte to oni znają nasze największe tajemnice, a my ich. Liczy tu się wzajemne zaufanie do siebie. Wiemy, że jeżeli powiemy coś w tajemnicy, to jest to "święte jak spowiedź".
Reasumując, przyjaciele są w życiu bardzo ważni. W dzisiejszym świecie, znaleźć przyjaciela jest bardzo ciężko, ale jeśli już go znajdziemy, to jesteśmy bardzo szczęśliwi.
1 4 1