Odpowiedzi

2009-12-21T13:53:16+01:00
Dlaczego Alek, Zośka i Rudy mogą być dla nas bohaterami?
Na to pytanie można łatwo udzielić odpowiedzi. Aleksander Kamiński idealnie ukazał ich styl bycia, zachowanie i poświęcenie świadczące o ich wielkiej odwadze, którą młodzi chłopcy w sobie nosili. Młodzież okresu wojny potrafiła "pięknie żyć i pięknie umierać". Wojna odebrała tym ludziom czas pierwszych miłości, sukcesów i porażek związanych z pierwszym zauroczeniem, odebrała im wszytko to czego nie zdążyli jeszcze przeżyć.
Przypuszczam, że w czasach kiedy komputer i internet są źródłem zabawy niewielu młodych ludzi byłoby zdolnych oddać życie za innych, za Ojczyznę i wolność.
Zośka, Alek i Rudy wykazali się dorosłością w sytuacji, w której nikt tego od nich nie wymagał, oni wiedzieli, że tak trzeba postąpić.
Dla mnie wielkim przykładem siły i odwagi było zachowanie Rudego, który podczas przesłuchania nie dał się złamać i nie wydał przyjaciół. Alek, który poświęcił życie dla dobra innych jest WIELKIM bohaterem. "Wielkim" piszę wielkimi literami, ponieważ tak właśnie myślę.
Musimy pamiętać też, że nie tylko Zośka, Rudy i Alek byli bohaterami ale także cały Batalion "Zośka", harcerze, mali chłopcy pracujący jako kurierzy oraz sanitariuszki, które opatrywały rany naszych dzielnych bohaterów.
3 1 3