Odpowiedzi

2009-09-14T20:10:04+02:00
1)LASER-wzmocnienie światła przez wymuszoną emisję promieniowania urządzenia do otrzymywania wąskiej spójnej wiązki świetlnej,zdolnej do przebycia dużej odległości bez rozproszenia,którą można zogniskować uzyskując ogromną gęstość energii.
Moim zdaniem jest to najbardziej znaczące odkryciexx wieku w dziedzinie fizyki,którą można zastoaować wieloma sposobami;wiązka laserowa możę przynosić więcej informacj niż fala radiowa ,jak i także pomocna jest w śledzeniu satelit,badaniach medycznych i biologicznych,również w zwykłym odczytu płyt komputerowych jak również kodów paskowych oraz w dziedzinie chirurgi plastycznej,która staje się coraz bardziej popularniejsza.
2)Zespół badaczy w laboratorium BELLA w USA,kierowany przez Johna Bardeena w 1947 roku wykonał pierwszy tranzystor z małego kawałka matalopodopnego pierwiastka chemicznego-garmanu.Wraz z nim wynalazku dokonali:WALTER HOUSER BRATTAIN oraz WILLIAM BRADFORD SCHOCHLEY,urządzenie doświadczalne wyglądało prymitywnie,ale mogło wzmacniać moc sygnału 100-krotnie,zastąpił z powodzeniem duże pobierające sporo prądu i wydzielające spore ilości ciepła lampy elektronowe,dzięki czemu umożliwiło yo produkcje znaczenia mniejszych urządzeń elektrycznych.
Moim zdaniem dzięki temu można było zacząc produkcje np.przenośnego radia,ponieważ tranzystory pochłaniają mało energi i można je zasilać z małych baterii.
3)Rok 1923 wszyscy naukowcy na świecie z ALBERTEM EINSTEINEM na czele są przekonani,że nasz wszechświat jest wieczny i nieruchomy,składa się z miliardów gwiazd rozmieszczonych równomiernie w Drodze Mlecznej.W takim właśnie momencie EDWIN HUBBLE odkrył,że wszechświat tworzą olbrzymie skupisko setek miliardów gwiazd,zwanych obecnie galaktykami ogromnymi obszarami pustki,a póżniej obliczy,że galaktykami oddalają się od siebie.
Moim zdaniem odpowiedział nam na pytanie jak powstał wszechświat,dzięki odkryciu obliczono wiek,wielkość wszechświata w którym żyjemy.