Prometeusz jest uważany za jedną z najpiękniejszych postaci mitologii grackiej.
Powiedz, czy ta opinia jest słuszna i dlaczego.

Zastosuj wyrażenia i zwroty:

grecki heros
dobroczyńca ludzkości
dla dobra ludzi
występować przeciw siłom zła
przeciwstawić się losowi (bogom, złu, okrucieństwu i in.)

Bardzo proszę o odpowiedź :)
Z góry pozdrawiam, dziękuję oraz Wesołych Świąt ;)

2

Odpowiedzi

2009-12-21T14:40:37+01:00
Prometeusz to zdecydowanie jedna z najpiekniejszych postaci mitologi greckiej
Sprzeciwil sie bogom , po to aby ratowac ludzkosc, aby jej pomoc.
Nie wiem czy ktos z nas wiedzac jakie moga byc tego konsekwencje odwazylby sie na taki szalenczy krok.
wszystko co czynil robil dla dobra ludzi i to juz pierwsz argument dla ktorego powinismy uznawac go za jedna z najpiekniejszych postaci mitologi greckiej.
12 4 12
2009-12-21T14:45:41+01:00
Prometeusz skradł Bogom ogień , by dać go ludziom. W tec sposób grecki heros stał się dobroczyńcą ludzkości .Potrafił sprzeciwić się złemu losowi człowieka i dla jego dobra narazić się Bogom. Losy prostych , zwyczajnych ludzi nie były mu obce . Przyglądał się człowiekowi i dostarzegał trudności z jakimi ten musi się zmagać . Darując ludzkości ogień , sam skazał się na potępienie bogów . Naruszył ich kodeks wartości bratając się z człowiekiem , dając mu to , co zastrzeżone było dla istot boskich .
Prometeusza można porównać do wielu bohaterów znanych z imienia i tych bezimiennych . Jest on symbolem człowieka schylającego się nad bliźnim i słuchającym jego potrzeb . Jest bogiem , który potrafił dostrzec los maluczkich i uczynić go lżejszym . W okresie Świąt Bożego Narodzenia możemy stwierdzić ,że dar Prometeusza bliski jest temu właśnie okresowi . Bóg daje nam Jezusa , który zbawi ludzkość . Prometeusz dał ludziom ogień , by ich życie uczynić lżejszym . Zasługuje on na miano najpiękniejszego greckiego boga .Jego miarą piękności jest dobroć serca .
16 4 16