Napisz obszerny opis zenka z ksiązki ten obcy....opis ma posiadać:
wstęp-piszemy kogo chcemy opisac i dlaczego.
rozwiniecie -wygląd zewnętrzny i cechy charakteru,kazdą z cech dokladnie uzasadnic.
zakonczenie-podsumowanie.
oprocz tego pare metafor,epitetów itp.
daje naj..
praca na poziomie klasy 6
potrzebne na jutro

2

Odpowiedzi

2009-12-21T14:42:24+01:00
W mojej pracy chciałbym opisać Zenka Wójcika, gdyż ten bohater najbardziej mi się spodobał.
Zenek jest tytułowym "Tym obcym". Jest najstarszy z grupy.
Chciał uciec przed ojcem - alkoholikiem, więc uciekł z domu, by znaleźć wuja Antoniego Janice. Chłopak jest sprytny jak lis i bardzo mądry - rozróżnia gatunki ptaków.
Zaprzyjaźnia się z całą paczką, choć to z Ulą łączy go pierwsza miłość. Marian na początku traktuje go nieufnie, ale po pewnych wydarzeniach przekonuje się do chłopaka.
Zenek był ranny - miał skaleczoną nogę. Mimo to starał się być odporny na ból i chciał iść dalej, ale przyjaciele go zatrzymali.
Wiele razy zachował się bohatersko - gdy uratował dziecko lub kiedy bronił Dunaja.
Na początku nie powiedział jak się nazywa ani nic o sobie nie opowiadał, więc można uznać go za osobę tajemniczą i zamkniętą w sobie.
Uważam, że Zenek jest postacią pozytywną i chciałbym się z nim zaprzyjaźnić.
9 3 9
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T16:58:47+01:00
Zenek wójcik to bohater tytułowy ksiązki I jurgielewiczowej : "Ten Obcy". Poznajemy go w wieku 16 lat. Jego ojciec jest właścicielem warsztatu samochodowego, ma on problemy z alkoholem. Wcześniej też został pozbawiony matki. Uciekł z domu w poszukiwaniu wujka.
Jest wysokim chłopcem. Ma chude policzki i szeroko rozłożone brwi. jego włosy są długie spadające na czoło. Zenek jest zaradnym, samodzielnym i wytrwałym młodym człowikiem. Nie chciał skorzystać z niczyjej pomocy, gdy była mu proponowana. Bardzo częsyto był nieyfny, wobec osób, które chciały mu pomóc. Nigdy nie dziękował dzieciom za przynoszone mu jedzenie, albo za utrzymywanie tajemnicy. Czuł się nieszczęśliwy i samotny. Brakowało mu mamy, kóra by go zrozumiała i wysłuchała. Nie czuł się dobrze u ojca, poneważ ten często go bił i poniżał. Jedyną osobą , której mógł zaufać był jego wuj Antoś, jednak doznał wielkigo rozczarowania gdy okazało się ,że go nie ma w miejscu do którego zmierzał. Interesował się zwierzetami a szczególne ptakami, dzieciom bardzo zaimponowa wiedz Zenka na tn temat.
Dzieci uważały do za dorosłego Imponowało im to , że Zenek potrafił zrobić szałas. rozpalić ognizko.Najbardziej Zenkowi pomogła Ula, była to dla niego bratnia dusza. Świetnie rozumiała motywy jego postanowień.Ja uwazma go za zaradnego chłpca, który zam wyplątał sie z kłopotów.Jednak nie podoba mi się jego zachowanie związane z kradzierzą jabułek.
8 2 8