Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T15:33:07+01:00
W dzisiejszych czasach łątwo jest być dobrym człowiekiem. Dla chcącego nic trudnego. Dobro jest to pojęcie względne, każdy pojmuje je na swój sposób. Na przestrzeni wieków jednak dobrym mógł być każdy, jeśli oczywiście tylko tego chciał. Również i dziś jeżeli człowiek chce zrobić coś dobrego, wystarczy, że chce. Nie musi to być wspieranie akcji charytatywnych, bo czasem nie ma się na to pieniędzy. Najprostszym sposobem na dobroć jest zwykły uśmiech, który podniesie na duchu osobę samotną, zatroskaną. Można kogoś pocieszyć i zyskać w jego oczach. Jeżeli pomagamy komuś bezinteresownie to jesteśmy dobrzy. Reasumując myślę, że dobroć nie zależy od środowiska w jakim żyjemy, czasów, lecz od nas samych, a bycie dobrym jest proste i nic nie kosztuje.
1 5 1
2009-12-21T15:45:51+01:00
W dzisiejszych czasach bardzo łatwo być dobrym człowiekiem, ponieważ jest bardzo dużo osób cierpiących na choroby, nie mających środków materialnych do życia. Możemy wysyłać sms - y do różnych fundacji pomagających m.in:
Fundacja TVN Nie jesteś sam.
Fundacja Polsat Słoneczko.
Możemy tez pójść na Imprezę WOŚP. Pomaganie i bycie dobrym człowiekiem jest bardzo łatwe tylko trzeba chcieć.
1 3 1
2009-12-21T17:04:47+01:00
W dzisiejszych czasach prawdziwego człowieka z zasadami można szukać z przysłowiową świeczką. Zatracony bądź nie wykształcony system wartości i zasad prowadzi do upadku moralnego, prostactwa i postaw materialistycznych. ”Wielkie Nadzieje” to powieść o młodym człowieku, który właśnie zatracił swój system wartości, będąc zaślepionym nadziejami na wielką fortunę. W książce Charls Dickens kreuje również postać Joego – biednego kowala. Joe jest przykładem człowieka, który ma bardzo jasno określony kodeks moralny i bez względu na sytuację jest wierny swoim zasadom. Opowiadanie „Jeden dzień Iwana Denisowicza” jest odtworzeniem jednego dnia obozowego życia więźnia łagru – Iwana Denisowicza Szuchowa. Bohater książki pomimo ekstremalnych warunków życia zachowuje godność, nie daje się zwyciężyć obozowym władzom, próbuje w tym nieludzkim świecie ocalić swoje człowieczeństwo. W mojej pracy skupię się na tych właśnie dwóch bohaterach.

Iwan Denisowicz Szuchow był prostym chłopem. Nie posiadał nawet podstawowej wiedzy na temat zjawisk zachodzących w przyrodzie, wyjaśniał je za pomocą ludowych podań „U nas powiadali, że stary miesiąc Bóg na gwiazdy kruszy.” (ID str. 71) Naukowe teorie, z którymi starał się go zapoznać kapitan, wydawały mu się nierealne, śmieszne:

„Szuchow śmieje się, kręci głową:
-Skoro go nie widać, to skąd wiesz, że w ogóle jest?” (ID str. 70)

Jednocześnie doskonale odróżniał dobro od zła, jego system wartości był jasny. Szuchow kierował się nim w swoim postępowaniu i zgodnie z nim oceniał innych.
1 4 1