Jak mozna poprawic jeszcze ta rozprawke kropki przecinki tresc itp. itd. bledy ortograficzne i jeszcze jedno moja pani mowila ze brakuje tu jakis przykladow prosze o uzupelninie. prosze o szybka pomoc.
Czy dorośli mogą na nauczyc się czegoś od dzieci?
Hipoteza zadaje nam pytanie "czy dorosli moga nauczyc sie czegos od dzieci" czesto w zyciu codziennym (telewizji,prasie) spotykamy sie z takim pytaniem.By pokazac ze to prawda i naprawde dorosli moga nauczyc sie czegos od dzieci przedstawie kilka argomentow ktore popieraja moja opinie.
Na potwierdzenie slusznosci mojej opini przytocze kilka argumentow ktore przekonaja co do slusznosci mojej opini.
Pierwszym z moich argumentow bedzie to ze dorosli moga tez byc spokojni i grzeczni jak dziecie.Dzieci sa uczone w szkolach by byc grzeczymi osobami a dorosli sa czesto agresywni i impulsywni.Powinni nad soba panowac, nad swoimi emocjami.
Kolejnym argumentem jest szacunek.Dorosli nie sznuja wszystkich ludzi, czesto szanuja tylko bogatych a biednych ponizaja.Poniewaz uwazaja ze ci ktorzy maja bogactwo sa lepsi.A to nie jest prawda.Lecz dzieci szanuja wszystkich ludzi bez wzgledu na to jaki jest ich majatek.
Trzecim argumentem jest nauka.Dorosłe osoby lekceważą sobie naukę myśląc ,że w starszym wieku nie musimy się uczyć.Uważają ,że już wiele umieją i już więcej się nie nauczą,a nauki nigdy nie jest za wiele. Ale to jest nie prawda. Dzieci wiedzą ,że bez nauki nic nie osiągną i będą mało zarabiać.Żeby w życiu coś osiągnąć i być kimś ważnym trzeba się przykładać do tego co się robi. I robić to na tyle sił ile się jest w stanie.
Kolejnym argumentem jest życie. Dzieci żyją chwilą,czyli nie planują swojego życia na kilka dni puźniej. Żyją chwilą czyli żyją z dnia na dzień bez względu na poczucie humoru nie załamują się i nie przejmują się sytuacjami które je otaczają.I spotykają w codziennym życiu.Dorośli planują swoje życie na dość duży okres czasu myśląc ,że wszystko będzie dobrze i nic się nie wydarzy. Często załamują się,popadają w depresję przez te planowanie które może zamienić się w niewypalony pomysł. Lecz nie powinno się tak zachowywać i żyć tak ja my dzieci.
Piątym argumentem jest szczerość.Małe dzieci mówią szczerze co myślą i co widzą.Mówią szczerze bo wiedzą że jeśli się raz skłamie to się wtedy ciągnie przez wiele lat i będzie się ciągle kłamać. Gdy raz się skłamie to będzie się zawsze gdy będzie się chciało komuś odpowiedzieć na pytanie i nie znało odpowiedzi to się będzie kłamać. Wiele dorosłych kłamie dodają swoje słowa do jakich kolwiek rozmów które przeprowadzili z innymi.Gdyż zaczęli kłamać i teraz zdarza się im to coraz częściej.
Moim zdaniem dorośli mogą się nauczyć wiele do dzieci. Ponieważ dzieci są młodsze i są uczone od małych aby były szczere,prawdomówne, itp. Więc gdy dorośli chcą dobrze postępować to muszą naśladować dzieci.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T16:11:03+01:00
Czesto w zyciu codziennym - zacznij nowe zdanie: Często w życiu...
naprawde dorosli moga nauczyc sie czegos od dzieci,(przecinek) przedstawie kilka...
bedzie to,(przecinek) ze dorosli...
grzeczymi osobami,(precinek) a dorosli...
bogatych,(przecinek) a biednych...
Poniewaz uwazaja,(p) ze ci ktorzy ...
nauki nigdy nie jest za wiele. Ale to jest nie prawda. - To drugie zastąp: "Niestey są w błedzie" inaczej będzie powtórzenie.
kilka dni puźniej- później
Żyją chwilą czyli żyją z dnia na dzien - zastap: Żyja chwilą, czyli z dnia na dzień
z dnia na dzień, (p) bez względu
Mówią szczerze bo wiedzą że jeśli - zastap Robia tak, bo wiedzą, że jesli...
Gdy raz się skłamie,(p) to będzie
Wiele dorosłych kłamie dodają swoje słowa do jakich kolwiek rozmów które przeprowadzili z innymi - Zastąp: Wielu dorosłych ludzi kłamie, dodaje swoje wersje wydarzeń do rozmów, które prowadzą z innymi ludźmi.
są uczone od małych aby były szczere - zastap: są uczone od najmłodszych lat bycia szczerymi, prawdomównymi itp.
dobrze postępować,(p) to muszą naśladować dzieci.
(p) oznacza przecinek