Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T16:17:10+01:00
Osoby żyjące tak jak Scrooge nie mogą być lubiane. Ludzie kochają innych, jeżeli są mili i weseli, oraz potrafią wszystko obrócić w żart. Scrooge był zgorzkniały i opryskliwy, a także niezwykle skąpy, więc nikt za nim nie przepadał. A jeśli nikt nas nie lubi, nie możemy być szczęśliwi, nawet jeżeli tak twierdzimy. To inni ludzie czynią nasze życie pełnym.
Nie ma ludzi złych. Choćbyśmy szukali takich przez tysiąc lat, nie znajdziemy. Ci wszyscy, którzy za takich uchodzą, są po prostu sponiewierani przez życie: czasem z własnej woli, a czasem niezależnie od swoich pragnień. Nie możemy więc wydawać pochopnych sądów i z góry spisywać złoczyńców i morderców na straty. Oni także mają szansę się zmienić, a jeśli się temu zaprzecza, tylko sponiewieramy ich nadzieje.
  • Użytkownik Zadane
2009-12-21T16:20:22+01:00
To pierwsze :)
ludzie żyjący tak jak srooge napewno nie są szcześliw ponieważ święta bożego narodzenie są to rodzinne święta i każdy człowiek powinnien spędzić je w gronie najbliższych mu osób ,a nie sam jak palec .osoby powinny sie zmienić nie tylko na święa lae na zawsze i pamiętać o tym że nie są sami .lubiani to napewno oni sie są ,ze względu na ich cechy charakteru, napweno kazdy człowiek widzący takiego człowiek odsuwa sie od niego a niepowinien tak robić ,lecz powinien mu pomóc sie zmienić .moim zdaniem ludzie tak jak scrogoe nie są szczęsliwi ,ale powinni mieć pretensje tylko do samych siebie a nie do nikogo innego .
prosze bardzo :)