Objaśnijcie, jak rozumiecie sens biblijnej opowieści [Adam i Ewa] . W tym celu odpowiedzcie na pytania.
*Jakie przesłanie kryje się za tym,że konflikt nie został zainicjowany ani przez Boga, ani prze ludzi?
*Jakie cechy ludzi sprawiły,że wężowi udało się doprowadzić do konfliktu między człowiekiem a Bogiem?

2

Odpowiedzi

2009-09-14T20:54:35+02:00
Prawdopodobnie do tego był tekst i ciężko jest zatem odpowiedzieć na pytania (chyba że w oparciu tylko o fragment Pisma Świętego??) ale myślę, że w drugim można sobie poradzić i bez tego, zatem to będą cechy takie jak: ciekawość, chciwość, egoizm, ja bym dodała jeszcze naiwność, choć to może trochę ryzykowne stwierdzenie, ale w końcu pierwsi ludzie naiwnie uwierzyli szatanowi, stąd cały konflikt.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-14T21:18:26+02:00
Adam I Ewa jest to opowieść o pokusach, które spoczywają na człowieku od początku jego istnienia. Jako ludzie którzy byli stworzeni na obraz Boga więc byli doskonałymi istotami, miały wszystko czego każdy mógłby zapragnąć a przede wszystkim co najważniejsze mieszkały w Edenie czyli w raju. Bóg ofiarował im wszystko co miał najcenniejsze: wodę, ziemię, zwierzęta, owoce, ale pośród tego wszystkiego stało drzewo poznania dobra i zła, w którym znajdował się kusiciel-wąż. Bóg stwarzając człowieka dał mu wszystko co dobre i chciał żeby takie pozostało na zawsze, ale dając do ogrodu drzewo( wiedział o nim gdyż uprzedzał żeby z niego nie jedli owoców) obarczył ich próbą, która mogła albo pozostawić ich życie sielskim jak dotychczas albo diametralnie zmienić. Chęć poznania innego życia spowodowała, że Ewa zjadła jabłko od węża, stała się jego poddaną, zaufała mu, przeszła na złą stronę mocy, przez co poznała co to jest ból,nagość, cierpienie i smutek, jaki chciał Bóg ukryć. Dla nich nie było już miejsca w raju, bo nie byli oni już dobrzy, dlatego musieli go opuścić.

1Szatan czyli wąż po części należał do Boga, ale nie był on mu bezpośrednio poddany, dlatego mógł robić co chciał, nawet omamienie Ewy do tego się zalicza. Ludzie nie byli świadomi tego co kryje się za skosztowaniem tego złego owocu, w końcu Bóg im tylko zabronił a nie powiedział o skutkach, które jak później się okazało były tragiczne. Więc konflikt został rozpoczęty przez nieświadomość ludzką, gdyby Bóg by ich uprzedził o konsekwencjach to nie byłoby problemu.

2Na pewno ludzka ciekawość, poznanie czegoś nowego, naiwność, zapragnienie dużo więcej niż tylko by mogli mieć choć i tak mieli dużo, pewnie też i naiwność, łatwowierność...
2 4 2