Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-21T17:52:26+01:00
Jak wszyscy wiemy, Scrooge przed przemianą był skąpym, złym człowiekiem. Nikt nie chciał mieć z nim nic wspólnego. Odpowiedź nasuwa się zatem sama. Osoby, żyjące tak jak Ebenezer, nie powinny liczyć na jakąkolwiek sympatię. Przeciwnie. Skąpstwo i obojętność jest w dzisiejszych czasach wytykana palcami. Nikt nie chce znać ludzi, którzy mimo tego, że mogą pomóc-nie pomagają. Zazwyczaj takie osoby nie mają się do kogo odezwać, są samotne. Bywa tak, że nawet własna rodzina się od nich odwraca. A to wszystko dzięki ich niezłomnemu, lodowatemu sercu. Obesrwując ludzi, sytuacje, możemy zauważyć, że Ci dobroduszni są otoczeni ciepłymi sercami. Od skąpych i chciwych wszyscy trzymają się z daleka.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T17:53:54+01:00
Uważam, że osoby takie jak Ebenezer nie mogą szczęśliwe, ponieważ są zapatrzone tylko w siebie i swoje pieniądze, które jak wiemy nie zawsze przynoszą szczęście. Dobra materialne możemy bardzo szybko stracić, w przeciwieństwie do dobrego przyjaciela który jest z nami na dobre i złe. Ważniejsze od pieniędzy jest rodzina, zdrowie, przyjaciele, ich za żadne pieniądze nie kupimy. Scrooge był egoistą, który liczył się tylko ze swoimi pieniędzmi. Nawet nie zauważył, że Święta się zbliżają.
Ebenezer wcale nie był szczęśliwy gdyż, jak dobrze wiemy wszyscy go opuścili, nawet żona. Był zły dla ludzi, więc ludzie byli źli dla niego, według przysłowia "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie".
Nie był szczęśliwy gdyż ludzie potrzebują do szczęścia drugiego człowieka, jego ciepła, nawet drobnej rozmowy. Ebenezer był tak zapatrzony w siebie, że wszyscy się od niego odwrócili. Myślę, że w życiu od pieniędzy ważniejsze są: miłość, przyjaźń i rodzina :)

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam i liczę na najlepszą :))
2 3 2
2009-12-21T18:02:54+01:00
Osoby żyjące tak jak Scrooge raczej nie będą lubiane i szczęśliwe ponieważ on żyje tak jakby w odosobnieniu. Nie lubi przebywać w towarzystwie ludzi czym ich od siebie odpycha. Jest skąpy wobec swojego pracownika który szerzy do niego pewną urazę. Scrooge przebywa w ciemnym i zimnym pomieszczeniu które jest odosobnione od ludzi. Żyje samotnie i nie ma zamiaru przebywać i dzielić się z innymi swoim majątkiem. Ludzie uważają go za bardzo złego człowieka który nie szanuje innych i nie chce im w jakikolwiek pomóc. Małe dzieci pewnie snują opowieści o oziębłym starszym mężczyźnie który mieszka sam w wielkim, opustoszałym domu. Wiele osób odwróciłoby się od niego i zapomniało o nim. Niektórzy mogliby pomyśleć że dom stoi pusty i nie jest przez nikogo zamieszkany tak rzadko Scrooge wychodził z domu. Ale nie wszyscy mogą do niego czuć odrazę i niechęć do patrzenia się na niego ponieważ niektórym możne być żal go że tak ciężko jest mu dojrzeć dobro.
4 4 4