Odpowiedzi

2009-12-21T17:58:26+01:00
Charakterystyka Adasia.
Adam Cisowski, uczeń jednej z warszawskich szkół, jest główną postacią książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy". Poznajemy go w momencie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi. Już na samym wstępie mamy okazję przekonać się, jak nietuzinkową jest postacią.
1 3 1
  • Użytkownik Zadane
2009-12-21T18:02:21+01:00
Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy". Adam miał 17 lat. Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie. Chłopca przezywano Szatan. Takie przezwisko nadał mu profesor Gąsowski - nauczyciel historii . Jego ojciec był wykształcony, gdyż był lekarzem, natomiast matka prowadziła dom i opiekowała się rodzeństwem Adama. Bohater miał 4 rodzeństwa . Adam to chłopiec o spojrzeniu „spokojnym i przenikliwym" z włosami w wiecznym nieładzie. Był silny i wysportowany. Adaś jawi się więc jako dobrze zbudowany, wysoki blondyn o sympatycznej twarzy.
Bohater był bardzo sprytny. Rozwiązał tajemnicę drzwi, odkrył metodę, według której profesor Gąsowski odpytywał uczniów.Był bardzo odważny ,spostrzegawczy. Adam był bardzo mądrym chłopcem. Potrafił przewidywać niektóre sytuacje. Adam był bardzo koleżeński. Zawsze był gotowy i chętny do pomocy. Dla chłopca najważniejsze były uczucia.Miał bardzo dobre serce.Adam był dobrze wychowany i taktowny.
Uważam Adama za bardzo pozytywnego bohatera. Chłopiec był bardzo inteligentny i sprytny i to mi się najbardziej w nim podoba.
1 5 1