Odpowiedzi

2009-12-21T20:35:55+01:00
Moim zdaniem krzyż to symbol wiary u wielu ludzi, jak i zgorszenia .
Symbol wiary chrześcijańskiej, est symbolem ukrzyżowania Chrystusa, dla chrześcijan znakiem zbawienia, miłości Boga, zwycięstwa.
Jednak krzyż zbudza wiele kontrowersji, ponieważ to na krzyżu zginą Jezus, wielu ludzi zadaje sobie więc pytanie:
Czemu to symbol wiary chrześcijańskiej skoro Jezus musiał na nim zginać,to narzędzie zbrodni.
Otóż wyjaśniam.Jezus zginą na krzyżu gdyż musiało ziścić się słowo Boże, jednak jako syn Boży , Chrześcijanin postanowił to nieść.
Wielu z Nas w kościele , na ulicy spotyka się z słowami:
,,Postanawiam nieść swój krzyż,,
otóż znowu odnosimy się do woli Bożej, którą wypełnił Jezus Chrystus.
Krzyż jest też krytykowany przez większość społeczeństwa , słyszałam też że Żydzi go nie uznają.
Niektórzy są do niego zgorszeni bo ukrzyżowani to byli winowajcy jakiś złych postępków, kojarzy to się więc z wielką hańbą.
Krzyż jest też symbolem śmierci, odkupienia.
Ludzie są niekiedy tak do niego zbrzydzeni że doszło do incydentu zdjęcia go z włoskich szkół.
Czy tak zachowuje się chrześcijanin?
Otóż nie, krzyż musi nam się kojarzyć z dobrem jakim obdarował nas Jezus.
Jezus zginoł męczeńsko dla Nas , na krzyżu. Za to dziękujmy.
AMEN :D :)

moge dostac naj? plis ;*
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T23:32:10+01:00
Krzyż- odwieczny dylemat, symbol wiary czy zgorszenia? Na to pytanie każdy z nas może mieć własną teorie. Jak dla mnie jest symbolem wiary, w jednego Boga, naszego Ojca i Jego Syna Chrystusa. Mimo że Jezus Chrystus umarł na krzyżu, nie uważam krzyż za symbol zła czy też zgorszenia. Wydaje mi się, że jest to uroczysta pamiątka. Krzyż jest symbolem, któremu należy się szczególne poszanowanie. Noszony na naszej piersi nie powinien być najnowszą ikoną mody czy stylu, ale wyrazem prawdziwej i rozumniej wiary w Pana. Coraz częściej na naszym szyjach wiszą właśnie te krzyże, które są najnowszym hitem sezonu. Właśnie wchodzimy w okres dojrzewania, próbujemy buntować się przeciwko narzucanym nam regułom i prawom. Wydaje nam się, że wszystko wiemy lepiej od innych. Kościół dzieląc się na różne odłamy, inaczej zaczyna postrzegać krzyż. Inni uważają że krzyż jest symbolem kłamstwa i obłudy dlatego, że na krzyżu wieszani byli winowajcy. Tracili życie za swoje zbrodnie. Może nie słuszne- Jezus nie sprawiedliwie został skazany na śmierć, ale tak musiało być, bo dzięki temu zmartwychwstał i ponownie przyjdzie sądzić wszystkich ludzi. Krzyż jest tematem kontrowersyjnym. Ostatnio wiele się słyszy w mediach o problemach jakie stwarzają ludzie przeciwko symbolom wiary. Myślę, że dla nas, chrześcijan każdy symbol związany z wiarą powinien nam przypominać wydarzenia z nim związane i nie wzbudzać żadnych kontrowersyjnych przemyśleń.