Odpowiedzi

2009-12-21T19:25:42+01:00
Był przystojnym, młodym rycerzem. Od włosów koloru słomy odbijały się promienie słońca, dodając uroku jego jasnej twarzy. Roland często ubierał się w lśniąca zbroję.Posiadł rączego rumaka,Wejlantyfa.U pasa przetwierdzony
był złoty róg wysadzany szlachetnymi kamieniami i miecz Durendal. Owa broń została wykonana z mocnej stali i złota.Rękojeść Duranda zawierała święte relikwie.W rękach Rolanda miech stawał się straszliwa bronią, a każdy zadany nią cios przynosił śmierć. :)))):):):):):):):):)
13 2 13
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T20:25:35+01:00
Roland to przykład można powiedzieć wzór średniowiecznego rycerza. Nie bał się niczego, był odważny, dzielny. Jego męstwo było przeogromne. Był przystojny i młody. Często zakładał na siebie lśniącą zbroję. Jeździł na koniu. Każdy prawdziwy rycerz okresu średniowiecza powinien posiadać podobne cech jak Roland.
Można by powiedzieć że był wzorem do naśladowania dla ówczesnych rycerzy. Mimo że był taki wspaniały to ranił on ludzi lub ich uśmiercał i to w nim było na pewno nie dobrego.
Przykładem do naśladowania we współczesnych czasach może być Jan Paweł II. Papież którego wszyscy ludzie szanowali i wielbili bez względu na wyznawaną rzez nich wiarę. Było tak ponieważ próbował godzić między sobą rożne religie. Był człowiekiem naprawdę godnym naśladowania. Ludzie go kochali świadczy o tym ilość cierpiących po jego śmierci, tłumy przybyły na jego pogrzeb, wielka ilość oglądała go w telewizji. Roland mimo że był odważny itd. nie może się równać z Janem Pawłem II. Papież w miłości i życzliwości dążył do zjednania ludzi natomiast Roland używał przemocy. Nic Rolandowi było z odwagi i honoru przecież zginął przez to ciągle narażał życie. Papież umiał wybaczać, wybaczył nawet zamachowcowi na Jego życie. Jestem pewien że Roland posłuchał by się swojego honoru i próbował by samemu wymierzyć sprawiedliwość.
Roland może być autorytetem tylko dla rycerzy a we współczesnych czasach np. żołnierzy natomiast papież Jan Paweł II dla każdego człowieka.

chyba takie :)
20 4 20
współczesny autorytet to ktoś kto żyje ....