Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T20:04:37+01:00
7. a) 5/18=5:18=0,277777777777777778
odp. Będzie to 7.

b) 3/999=3:999=0,003003003003003

odp. Będzie to 0.

8.
a) 9.
b) 3, 6,9.

9.
tak
nie
tak
tak
tak
10. nie wiem o co chodzi.

Przybliżenia dziesiętne:

1.
a) 0,3456≈0,35 - z nadmiarem
b)1,(26) ≈1,26 - z nadmiarem
c) 59,3120≈59,31 - z niedomiarem
d)8,9999...≈9 - z nadmiarem

2. (drzewa - Julek) 35,681m ≈ 35,7
(Domów - Julek) 2,79m≈2,8m
(Słońce - Julek) 149 507 127,34km ≈ 149 507 127,3km

3. 6,10
34,2
1

4. 28'*2,54=71,12cm
71,12cm ≈ 71,1 cm

14,6zł*0,26kg=3,796zł

Odp. Sernik kosztuje 3,7zł

6. 13cm:365= 0,03cm

Odp. Dziennie rosły ok. 0,03cm.

7. 0,391; 0,393

8. Przed obniżką kosztował 26zł.
Obniżono cenę o 2/3 ceny.

26zł*2/3=17 1/3zł=17,2zł

9. 1 pud = 16,387064 kg
1 funt = 0,45359 kg

3*16,387064 = 49,131192
49,131192 ≈ 49,13
105* 0,45359 = 47,62695
47,62695 ≈ 47,63
49,13 > 47,63

Odp. 2 pudy są większe niż 105 funtów pierza.

10. 240,67zł:100=2,4067zł

55*2,4067zł= 132,3685zł

Odp. Trzeba zapłacić 132,3685zł za 55 dolarów.