Odpowiedzi

2009-12-21T19:48:41+01:00
Graffiti powstało już w starożytności, lecz różniło się od dzisiejszego znanego nam. Nowoczesne graffiti powstało XX w., w przełomie lat 60/70. Graffiti jest teraz najbardziej kojarzone z kulturą hip hopową. Ludzie z tej kultury odzwierciedlają graffiti jako rysunek (najczęściej kolorowy), podpisując do tagiem.
Grafiti rozwijało się też w czasie wojny, kiedy ludzie rysowali na murach znaczki oraz napisy, przemawiające do Polaków, np. żółw, który miał zmotywować Polaków do wolnej pracy.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-22T00:12:52+01:00
Graffiti narodziło sie w USA a dokładnie w NY w dzielnicy Bronx na początku lat 70-tych. Pierwsze graffit były haslami pisanymi na murach w celach propagandowych i kulturowych. Pierwsze graffiti z elementami postaci i róąno kolorowymi literami zrobił niejaki Phaze II, który to do dziś pozostaje zagadkowa postacią w świecie graffiti. To własnie Phaze II rozwijał pierwszy styl, który przypominał połączenie gotyku z booble. W pózniejszym etapie zaczał wprowadzać zarysy postaci, które przypominały szkic olówkiem, co dawało niesamowity efekt. Od tego momentu sztuka ta zaczeła się rozwijać i nabierać kształtów.