Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-21T21:08:31+01:00
Podczas Wigilii swiat Bożego Narodzenia cała rodzina zapomina o sprzeczkach i kłótniach, zachowują się tak, jakby świat miałby się jutro skończyć. Dla wszytskich są bardzo mili i uprzejmi.
Polska tradcja mówi, że podczas Wigilii ludzie łamią się opłatkiem, składając sobie życzenia. Nie gorsze są też nasze zwierrzaki. Jest również obyczaj strojenia choinki. Głownie robią to dzieci, bo późnym wieczorkiem będą tam na nie czekały prezenty od ''Gwiazdora''. Tradcja strjenia chpoinki w dzień Wigilii zanikła. Jest demonstrowana tylko w nielicznych domach. 24 grdnia o godzinie 00.00 zaczyna się pasterka. Jest to msza, na którą chodzi się najcześciej cała rodziną. Na wigilinm stole jest przyszykowanych 12 postnych potraw, których choć po troszku trzeba spróbować. Pod obrusem leży sianko, na które zazwyczaj rodzice kładą drobne pieniązki.
Z tad jest przysłowie: ''Co kraj, to obyczaj''

Myśłe, ze jest dobrze ;D
czekam na pkt ;P
Pozdrawiam ;*
4 3 4
2009-12-21T21:36:39+01:00
Powinno się czuc atmosferę Świąt,Powinno byc posprzątane w domu.Cała rodzina powinna sobie nawzajem pomagac i dzielic się obowiązkami,by panował spokój w domu,bez kłótni i nieporozumień,bo czas Świąt to czas pojednania:0 Pójście do spowiedzi i przyjąc komunię Świętą.
Przygotowanie stołu Wigilijnego:na stół powinniśmy symbolicznie położyc trochę sianka:)Następnie piękny obróz:)nakryc do stołu,pamiętaj aby zawsze było wolne jedno miejsce przy stole dla wędrującego Gościa pamiętaj Gośc w domu Bóg w domu.Poukładac sztuczce talerze wytrawne dania wigilijne,barszcz z uszkami pierogi,bigos,ryby,itp.zasiadamy do stołu gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazda,która oznacza narodziny Pana Jezusa.Najważniejszą rzeczą w czasie kolacji jest opłatek,którym się dzielimy zanim przysiądziemy do Wigilijnej wieczerzy.Rodzina powinna byc ubrana czysto i schludnie.Nastepnie składamy sobie serdeczne rzyczenia płynące z serca.Po kolacji po śpiewac kolędy,odpocząc po kolacji tak uroczystej,następnie rodziną wybrac się na pasterke i przystąpic do komuni Swiętej i zjednoczyc się z Panem Bogiem.
1 5 1
2009-12-21T23:08:57+01:00
1.Połamanie się opłatkiem
2.Usiąść przy stole
3.spróbowanie 12 potraw
4.śpiew kolęd
5.a na koniec prezenty
2 3 2