Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-27T12:30:29+01:00
Bez względu na to, czy pierwsze zmarszczki masz już za sobą, czy też dopiero się ich spodziewasz, są sposoby, które pomogą ci w walce o młody wygląd. Oczywiście nie uda ci się całkowicie uniknąć procesów starzenia, ale dzięki odpowiedniemu dbaniu o siebie, możesz je opóźnić i zmniejszyć.

Twarz
Po pierwsze potrzebujesz kremu na dzień i na noc, odpowiedniego do twojego wieku i potrzeb. Raz, dwa razy w tygodniu możesz zafundować sobie maseczkę nawilżającą, która dostarczy składników odżywczych, poprawi ukrwienie, zastymuluje proces odnowy komórek. Co tydzień, dwa zrób peeling twarzy, by oczyścić cerę i pozbyć się zrogowaciałego naskórka.
Jeśli już walczysz ze zmarszczkami, pomocne może być serum w postaci kremu lub kapsułek.

Szyja
Na szyi skóra jest bardzo delikatna i mało elastyczna, ma mało kolagenu i gruczołów łojowych, dlatego bardzo szybko zdradza nasz wiek. Często jednak zapominamy o tej części ciała. Do pielęgnacji szyi należy używać tych samych kosmetyków co do twarzy. Myć ją delikatnym żelem i smarować kremem do twarzy. Rozprowadzanie kosmetyku należy rozpocząć od dołu i kierować ku górze, by pobudzić krążenie.

Okolice oczu
To bardzo delikatna część twarzy. Skóra tutaj starzeje się szybciej, gdyż w tej części znajduje się bardzo mało gruczołów łojowych, a naskórek jest bardzo cienki. Znajduje się tutaj dużo mięśni, które pracują na zmarszczki mimiczne. Po dwudziestym piątym roku życia pomocny w dbaniu o okolice oczu może być krem pod oczy. Bardzo ważny jest także delikatny demakijaż. Okulary przeciwsłoneczne zapewnią ci ochronę przed kurzymi łapkami.

Ciało
Twoje ciało również podlega procesom starzenia i potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Regularnie złuszczaj naskórek peelingiem. Nie zapominaj także o nawilżaniu balsamem. Jeśli pierwszą młodość masz za sobą, możesz wybrać kosmetyki do skóry dojrzałej. W zachowaniu młodego wyglądu pomoże ci także masaż, który poprawi krążenie i oczyści z toksyn.
Uprawiaj sport. Dzięki temu skóra będzie lepiej ukrwiona, a ty będziesz wyglądać młodziej.
Pamiętaj także o wysypaniu się.
Unikaj opalania się, zarówno na słońcu, jak i w solarium. Wysusza ono skórę. Poza tym promienie UV są odpowiedzialne za proces starzenia. Jeśli naprawdę nie możesz zrezygnować z wygrzewania się na słońcu, stosuj kremy z wysokimi filtrami.

Dieta
Aby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem lepiej zrezygnować z papierosów, które powodują odwadnianie się skóry, przez co przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Poza tym palenie osłabia kolagen i powoduje niedotlenienie komórek. Pij za to dużo wody mineralnej, która nawilża od wewnątrz.
Dieta przeciwzmarszczkowa powinna być bogata w przeciwutleniacze. Są nimi między innymi witaminy A, C i E. Antyutleniacze znajdziesz także w białej i zielonej herbacie oraz w świeżych ziołach, szczególnie w oregano.
W twojej diecie ni powinno także zabraknąć krzemu, pierwiastka młodości. Jego źródłem są poziomki, mleko i przetwory mleczne, warzywa bulwiaste, czy płatki owsiane.
Na naszą skórę bardzo pozytywnie wpływa także oliwa z oliwek. Warto ją włączyć do codziennego jadłospisu.
Jeśli twoja cera jest w bardzo złej kondycji, możesz sięgnąć po suplementy diety, które zapewnią odpowiednie nawilżanie, dostarczą organizmowi krzemu i witamin.


Miałam takitemat na lekcji :)