Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-22T12:57:22+01:00
1. Potrzebne są - baloniki, klej Wikol (ok.5 zł), oliwkę dla dzieci lub po prostu oleju np. słoneczników , nić lub cienki sznureczek, miseczka
2. Pompujemy balonik na odpowiednią wielkość, jaką chcemy mieć bombkę. Najlepiej jak najmniejszy
3. Następnie smarujemy balonik oliwką lub olejem (musi być tłusty)
4. Do miseczki wlewamy Wikol (jak gęsty to z wodą).
5. Wrzucamy do miseczki szpulkę i jak nasączy się klejem (cały czas niech nitka będzie zanurzona) okręcamy nią balonik, dość gęsto.
6. Czekamy aż wyschnie (czas schnięcia w temp. pokojowej 1 dzień)
7. Jak wyschnie nitka przebijamy balonik i wyciągamy go przez jakieś duże oczko, i bombka gotowa ! Z baloników można spuszczać powietrze, zamiast je przebijać. Należy tylko wcześniej dobrze związać balonik, aby powietrze nie uchodziło.


Taką myśmy robili na plastyce ;))
fajnie wychodzi
12 4 12
2009-12-22T12:57:25+01:00
Najlepiej jest przygotować nie nici tylko włóczkę
balona
klej najlepiej Vicol (to jest klej do mebli lub paneli)
brokat
:
napompuj balona na taka wielkość jaka mam być bombka potem owiń włóczką rozsmaruj pędzlem klej .. a potem posyp brokatem .. zostaw na jakiś czas aż włóczka się usztywni potem igłą przebij balona .. i zostaw bombkę na noc .. :) powodzenia Wychodzi śliczna :))
Najlepiej zrobić klej domowy. Czyli woda i mąka. Ja tak zawsze robię. Do tego nic i baloniki. Balony pąkujemy, smarujemy klejem i owijamy włóczką. Następnie jak balon wyschnie przebijamy go i mamy piękną bombkę. Można też jak balon schnie go pomalować.