Odpowiedzi

2009-12-22T15:29:38+01:00
Drzewo jest piekne i pożyteczne bo tworzy tlen
trawa jest piękna bo tworzy tlen dla lu8dzi i zwierzat
krzaki dają owoce
krzewy ozdabijają ulice
mech wytwarza duzo tlenu
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-22T15:42:18+01:00
Skrzydłokwiat - jest to roślina, która najlepiej ze wszystkich usuwa toksyny z powietrza. Wydziela dużo wilgoci, świetnie sprawdza się w suchych mieszkaniach. Jej ciekawe liście upiększają mieszkanie.


Bromeliowate i orchidee - w odróżnieniu od innych roślin, przetwarzają dwutlenek węgla na tlen w nocy, a nie w dzień. Dzięki temu są to idealne rośliny do sypialni, które także dodają uroku.

Kolendra siewna - roślina o powcinanych liściach i drobnych białych lub różowawych kwiatach, osiąga wysokość od 40 do 70 cm, zbiera się młode liście i używa świeże lub mrozi, baldachy zbiera się w miarę dojrzewania nasion, dolne liście mogą być dodatkiem do curry, sosów i sałatek, nasiona o słodkim, korzennym aromacie używa się do wypieków, ciast, sosów i kiełbas.

Suchodrzew jadalny- niski krzew osiągający do 1 m wysokości, bywa zwany również jagodą kamczacką lub Suchodrzewem syberyjskim, jest bliskim krewnym wiciokrzewów, dojrzewające w czerwcu owoce są jadalne i bardzo smaczne, nadają się do bezpośredniego spożycia, mrożenia i na konfitury (z jednego krzewu można zebrać nawet do 2 kg owoców),

Gomfrea kulista - roślina silnie krzewiąca się, kwiaty małe, zebrane w szczytowe główki i osadzone na szypułkach długości 6 do 10 cm, barwy purpurowej, występują również odmiany o kwiatach różowych lub białych, wys. do 30 cm, do sadzenia w ogródkach skalnych i w pojemnikach, odmiany wysokie uprawiane są na kwiat cięty do suchych bukietów,
1 5 1
2009-12-22T19:04:57+01:00
1.
Jarząb pospolity potocznie zwany jarzębiną ma charkterystyczne czerwone kuleczki. Ulistnienie skrętolegle.Należy do roślin pięknych dlatego, że ma przepiekne owoce, które dosć długo się utrzymuja.Pożytek jaki odnosimy z tej rośliny to to, że jest ona pokarmem dla ptaków oraz jej drewno wykorzystywanie jest w stolarstwie i w wytwarzaniu instrumentów.
2.
Mniszek lekarski roślina o pięknych żółciutkich kwiatkach. Mniszek ma piękny owocostan jest to tzw. dmuchawiec. Mniszek ma duże zastosowanie w lecznictwie a także w sztuce kulinarnej. Młoda roślina stanowi pokarm dla zwierząt hodowlanych.
3.
Słonecznik to roslina jadalna choć są odmiany tylko i wyłącznie ozdobne.
Jego kwiat jest bardzo łądny, ma żółte płatki a w środku kwiatu znajdują się nasionka które są przysmakiem nie jednego z nas. Słonecznik znajduje zastosowanie w kulinarii oraz należy do roslin oleistych i produkuje się z niego olej roślinny.
4.
Pszenica jest zbożem bardzo łądnie wyglądają jej kłosy w czasie żniw. Zboże to jest uprawiane dla ziarna, które jest bogate w zwiazki mineralne i witaminy . Z pszenicy pozyskujemy mąke a następnie chleb.
5.
Borówka czarna to kolejna z pieknych i pożytecznych roślin. Borówki te zwane są również jagodami. Mają drobne listki i piękne niebieskie kulki - owoce. Roślina ta wykorzystywana jest jako surowiec zielarski a także w sztuce kulinarnej.

LIcze na najlepszą :P


2 5 2