Odpowiedzi

2009-12-22T17:36:00+01:00
1. Wysoka technologia to technologia nowej generacji, z którą możemy zetknąć się za kilkadziesiąt lat. Pełna jest nietypowych rozwiązań i nowoczesnych maszyn.
2. Szansą w zastosowaniu takiej technologii może być to, że ludzkość będzie w stanie rozwiązać problemy i zagadki, o których rozwikłaniu nawet nie marzyła. Życie stanie się dużo łatwiejsze i wygodniejsze.
3. Zagrożeniem w zastosowaniu wysokiej technologii jest to, że gdy zepsują się urządzenia mające zastosowanie w codziennym życiu, cały system misternej konstrukcji maszyn może runąć (tak jak stało się to w opowiadaniu). W wyniku nadmiernego efektu cieplarnianego możliwe też, że przyroda spłata nam figla i zniszczy cała nasze życie jednym tytułowym "kwaśnym deszczem''. Ludzie zginą ofiarą własnych rozwiązań.
4. Wniosek jest prosty: nauka musi i będzie iść do przodu, ale od czasu do czasu warto się zatrzymać i pomyśleć. Co będzie korzystne dla ludzkości, a co dla natury? Czy naprawdę jest nam to potrzebne? Może warto pójść na kompromis? Jak mówi przysłowie: co za dużo, to niezdrowo.

Też miałam to opowiadanie w tamtym roku (:
1 1 1