To wypracowanie dotyczy książki pt.Opium w rosole i ma się składać z 4 punktów:
-menu(na niedzielny obiad)gdyby pani Jedwabińska zaprosiła wszystkich przyjaciół Aurelii,
-jak należy ubrać się na niedzielny obiad do swoich przyjaciół,
-zasady dobrego wychowania przy stole,
-zastawa stołowa(talerze,jakie wino podaje się do danego mięsa).
Nie z internetu:P
Na już:DDWybiore naj:PD:

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-22T17:50:45+01:00
Pani Ewa Jedwabińska ponieważ oszukiwała córkę musiałaby na obiad dla przyjaciół Aurelii/Genowefy przygotować coś naprawdę dobrego . Sądzę że :
Pierwsze danie : Zupa jarzynowa z kluskami ( ważne żeby była ciepła i dobrze przyprawiona )
Drugie danie : Kurczak w sosie ostrym , lasagne ( czytaj lazania ) i ryba po grecku
Deser : Sernik , Jabłecznik i kompot z ... agrestu

Na niedzielny obiad z całą pewnością trzeba się ubrać odświętnie , ale nie musi być koniecznie tradycyjne : bluzka z kołnierzem i czarna spódnica . Należy podkreślić swój orginalny styl . Chłopak który nawet do snu nie zdejmuje skóry i glanów mógłby ubrać lekką zamszową lub aksamitną marynarkę a do tego sztruksy . Dziewczyna ładnie by wyglądała w białej lub szarej bluzce i czarnych spodniach , ale może też ożywić to nudne połączenie kolorowym paskiem . W książce "opium w rosole" Genowefa/Aurelia chodziła w wiecznie poplamionych rajstopkach i czerwonym bereciku . Ubranko miała poplamione . Na obiad do kogoś nie można tak przyjść

Przy stole trzeba zachować zasady higieny i kultury . Nie należy siorbać mlaskacz lub mówić z pełną buzią ( jak to robiła Genowefa / Aurelia po wietrznym spacerze na obiedzie u Borejków i Lewandowskich )

Widelec po lewej stronie talerza , nóż po prawej mała łyżeczka nad talerzem . Do obiadu ( ogólnie ) podaje się białe wino .