Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-27T12:53:21+01:00
Http://www.prezydent.pl/cztery-lata-prezydentury

Właśnie mija czwarta rocznica objęcia przez Lecha Kaczyńskiego fotela Prezydenta RP. Czas na małe podsumowanie.
Lech Kaczyński przede wszystkim reprezentuje Polskę i Polaków na naszym podwórku a także poza nim, np w Brukseli.
Sukcesem było wywalczenie kształtu Traktatu Lizbońskiego, w którym niekorzystne dla Polski procedury zostały osłabione lub później wejdą w życie, a uzyskane rozwiązania zwiększyły możliwości efektywnego i aktywnego uczestnictwa Polski w procesie decyzyjnym Unii [ www.prezydent.pl ].
Starał się także podtrzymać kontakty ze Stanami Zjednoczonymi oraz członkostwo w NATO. Niejednokrotnie spotkał się z Angelą Merkel - kanclerz Niemiec.
Z inicjatywy prezydenta powstało wiele projektów społecznych, których efektem była nowelizacja kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Walczył z bezrobociem, a także spotykał się ze sportowcami, ostatnio na Wigilię do Pałacu Prezydenckiego zaprosił młodzież, która specjalnie się wyróżniła (pojechali m. in. młodsi ratownicy WOPR, którzy w trakcie wakacji uratowali komuś życie i zdrowie).

Wydaje mi się, że Lech Kaczyński chce dobrze dla Polski, jednak chociażby przy podpisaniu Traktatu Lizbońskiego zbyt długo się ociągał. Nie potrafi współpracować z partią rządzącą i premierm Donaldem Tuskiem, co prowadzi do tego, że ludzie go nie lubią. Aż 67 proc. Polaków źle ocenia działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego; 23 proc. jest przeciwnego zdania. [http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6651710,Sondaz__poparcie_prezydenta___23_procent.html ]

Przez wszystkie te kłotnie traci na tym nasz kraj, nasza gospodarka i ludzie.