Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-22T20:51:34+01:00
24 grudnia jest dniem, którym całe rodziny spotykają się razem przy rodzinnej wieczerzy po to by razem uczcić narodziny Jezusa Chrystusa, poczekać na pierwszą gwiazdkę , połamać się opłatkiem , zjeść 12 tradycyjnych potraw , porozmawiać o różnych sprawach i rozpakować prezenty . Do tego dnia przygotowuje nas adwent .Kilka dni przed Bożym Narodzeniem ubieramy choinkę i pakujemy prezenty , które potem pod nią położymy , a w dzień wigilii przygotowujemy 12 tradycyjnych potraw . A o północy idziemy na pasterkę .
25 grudnia jest pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia . Rano w wielu domach rodziny jedzą wspólne śniadanie z krewnymi . Jednak nie są to zwykłe śniadania , ponieważ niekiedy kończą się wieczorem . Jest to dość normalne , dlatego że każdy lubi porozmawiać z rodziną , bo kto inny zrozumie cie lepiej niż twoi krewni .
26 grudnia jest drugi dzień świąt Bożego Narodzenia . Tego dnia również odbywają się uroczyste śniadania , które obfitują we wspaniałe potrawy i desery . Tego dnia zazwyczaj rodziny się " rozstają " to znaczy , każdy jedzie do swojego domu , ale niektórzy zostają by wspólnie świętować Nowy Rok .


Pozdro dla Ciebie . Mam nadzieję że pomogłam ! Liczę na nja ;*