Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-23T11:43:45+01:00
Po obejrzeniu filmu pt '' Mały książę'' zdałem sobie sprawę jacy dorośli są naprawdę monotonni ciągle to samo poprzedni dzień jest podobny do następnego i tak w kółko nie umieją się cieszyć z tego co mają np z blasku słońca , błękitnego nieba. Dla nich liczą się tylko dobra materialne , pozycja w świecie biznesu. Dziecko widzi to zupełnie inaczej , potrafi ujrzeć prawdziwe dobro którego zazwyczaj dorośli ludzie nie ujmują.Czas dziecka płynie wolno i swobodnie nie przejmują się i nie martwią na zapas , z uśmiechem na twarzy idą przez życię. Dorośli są zupełnie inni ciągle nie mają czasu , śpieszą się bez końca. Problemy i stres dorosłego człowieka to codzienność , jednak tak naprawdę są oni samotni ponieważ nie mają przyjaciół, nie mają z kim porozmawiać , zwierzyć się. Przyjaciel jest naszym aniołem który nas chroni przed złem , aby mieć takiego przyjaciela należy widzieć sercem wnętrze człowieka. Moim zdaniem książka ma całkowita racje co do dorosłych i ich życia. Proszę o gwiazdki lub naj.
25 4 25
2009-12-23T12:34:12+01:00
"Mały Książe" to niesamowita lektura. Daje nam do zrozumienia, że świat nie tylko składa się z liczb, pieniędzy, itp., także z przyjaźni, miłośći. Jak sam autor wskazuje w dedykacji książka jest dla dorosłych.Jednak wiele ludzi mogło by się z tym nie zgodzić.
Książka ma wiele morałów i wile ciekawych myśli, które dla dorosłego nie mają żadnego znaczenia, wartości, a dla dziecka przeciwnie. Jeden z morałów mówi nam, że 'Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, a widoczne tylko dla serca".
Przykładem takiego widzenia może być dziecko. Ludzie (dorośli) często osądzają drugiego człowieka po wyglądzie, ubiorze, a dzieci muszą kogoś poznać od "środka". Dla dziecka może być to lektura na całe życie.
Polecam tą książkę wszystkim bez względu na wiek.
11 4 11